Україна хоче брати участь в навчаннях НАТО на рівні підрозділів

Після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями Україна прагне активізувати свою участь у навчаннях Північноатлантичного альянсу вже не на рівні штабних офіцерів та спостерігачів, а на рівні підрозділів
 

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Сергій Корнійчук у своєму виступі на семінарі ОБСЄ "Співробітництво України з державами-партнерами в умовах зростання безпекових загроз", інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Важливим елементом нашої взаємодії з іноземними партнерами є участь у багатонаціональних навчаннях, у тому числі в навчаннях НАТО, які проводяться за сценаріями у рамках статті 5 Північноатлантичного договору. Сьогодні, після набуття Україною статусу партнера Альянсу з розширеними можливостями, ми прагнемо активізувати нашу участь в таких навчаннях та перейти від участі на рівні штабних офіцерів та спостерігачів до участі на рівні підрозділів", – заявив Корнійчук.

Також начальник Генштабу вказав на поставлену мету з реформування Збройних сил України та сил оборони держави відповідно до сучасних стандартів, нарощування їх спроможностей та здатності діяти спільно з військовими формуваннями держав-партнерів під час міжнародних операцій та місій.

"Одним із вкрай важливих аспектів при цьому є забезпечення виконання українською стороною військових критеріїв, необхідних для набуття Україною повноправного членства в Північноатлантичному альянсі", – заявив він.

Окремо Корнійчук відзначив важливість міжнародної матеріально-технічної допомоги, яка надається Україні партнерами на двосторонньому рівні, а також у рамках проектів трастових фондів.

"Починаючи з 2014 року, уряд США виділяє для потреб ЗСУ як міжнародну технічну допомогу озброєння та військову техніку за номенклатурами товарів, які є високотехнологічними, не виробляються національним оборонним комплексом або є критичними. Зокрема, це кораблі, летальна зброя та боєприпаси, засоби радіоелектронної боротьби, радіолокаційні станції, прилади нічного бачення та оптичні засоби, транспортні засоби, засоби зв’язку, медичне майно та багато іншого", – зазначив він.

"У цілому ж слід констатувати, що військова співпраця з нашими іноземними партнерами значною мірою допомагає нам просунутись на шляху реформ українського війська та досягти визначених керівництвом держави цілей і врешті решт – сприяє забезпеченню національної безпеки в сучасних умовах", – заявив Корнійчук.

Нагадаєм, 26 січня Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому проект закону №4499 про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

Читайте також: Україна рветься в НАТО: Чи вдасться Зеленському та Шмигалю отримати ПДЧ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme