Нижня палата парламенту Румунії схвалила судову реформу, яку критикували ЄС та США

Нижня палата парламенту Румунії схвалила закони про реформування системи правосуддя, які Європейська комісія, Державний департамент США та президент країни критикували як загрозу незалежності судів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Euractiv.

Схвалені зміни, зокрема, передбачають створення спеціального підрозділу для розслідування злочинів, скоєних суддями та прокурорами.

Законопроекти також передбачають застосування більш суворих критеріїв для прокурорів, які прагнуть приєднатись до органів боротьби з корупцією та боротьби з організованою злочинністю.

Раніше у понеділок депутати також схвалили законопроект, який змінює нагляд за магістратами (суддями) та змінює визначення діяльності прокурора, щоб виключити слово "незалежне".

Три законопроекти є частиною реформи, яка за останні тижні спричинила вуличні протести по всій країні. Правлячі соціал-демократи, які керують переважною більшістю у парламенті разом з їхнім молодшим партнером по коаліції, ALDE, поки що ігнорували протестувальників.

Три законопроекти повинні ще бути схвалені сенатом, голосування очікується на наступному тижні. Опозиційні партії та президент Клаус Іоханніс також можуть оскаржити законопроекти в Конституційному суді.

У листопаді Єврокомісія зазначила, що реформа системи юстиції в Румунії цього року перейшла у фазу стагнації, і виклики незалежності судової системи залишаються постійним джерелом занепокоєння.

На початку цього року спроби соціал-демократів щодо декриміналізації кількох корупційних правопорушень викликали найбільші вуличні протести країни протягом останніх десятиліть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme