Київський бронетанковий завод запідозрили у закупівлі паршивої броні

Національне антикорупційне бюро України підозрює посадовців ДП "Київський бронетанковий завод" у зловживанні службовим становищем при закупівлі у ТОВ "Альфа Техно Імпорт" сталі на 57,1 млн грн

Про це стало відомо з ухвал Слов'янського райсуду Києва, куди НАБУ звернулося з клопотаннями в межах кримінального провадження №42016000000003374 від 15.11.2016 р, передає Depo.ua.

Відомо, що у листопаді 2015 року Міноборони уклало угоду з "КБТЗ" угоду про постачання армії модернізованих бронетранспортерів БТР-3ДА.

Досудове розслідування встановило, що протягом 2015-2016 років держпідприємство для виготовлення корпусів БТР закупило за 57,12 млн грн сталь марки ATI500AR. При цьому конструкторською документацією її застосування не було передбачено.

Під час випробувань деталей корпусу БТР-3ДА, що здійснювалися "Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки ЗСУ", випробовувалися броньові деталі, виготовлені з іншої марки сталі – HB500MOD, виробництва бельгійської компанії "NLMK Clabecq".

У НАБУ вважають, що сталь для корпусів бронетранспортерів, які були передані Міністерству оборони, походить від іншого виробника і має низьку кулестійкість. Це створює реальну загрозу життю та здоров'ю військовослужбовців.

Ця сталь була виготовлена ТОВ "Лозівський ковально-механічний завод", вона є напівпродуктом – незагартованою сталлю з іншими фізико-хімічними характеристиками без гарантій за механічними властивостями. ЇЇ загартування відбувалося на самому "ЛКМЗ" на умовах підряду, а вже держпідприємству його продала інша фірма – ТОВ "Альфа Техно Імпорт".

В суді НАБУ клопотало про доступ з можливістю вилучення документів, які зберігаються в Міноборони та "КБТЗ". Мова йде про укладання оборонного замовлення та звіт про його виконання, технічні характеристик бронетранспортерів, господарські угоди з закупівлі сталі та інші документи. Суд надав доступ до необхідних документів і дозволив їй скопіювати, але права вилучати не надав.

Нагадаємо, НАБУ також підозрює ДП "Львівський бронетанковий завод" у закупівлі неякісної броні для бронеавтомобіля "Дозор-Б".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme