Історія дня: Як Росія витягла золоту жилу і віддала її США

Рівно 150 років тому Росія продала Америці Аляску

Історія дня: Як Росія витягла золоту жил…

Про можливу угоду зайшла мова після поразки Росії у Кримській війні. Аляску і Алеутські острови було вирішено продати США за $7,2 млн, зазначає Depo.ua.

Окрім царя Олександра II про майбутню операцію знали лише п'ять людей. При цьому вони надзвичайно активно проштовхували ідею. За деякими даними, навіть дали хабара у $16 тис. за лобіювання ідеї покупки Аляски у владних ешелонах США.

Серед можливих причин, з яких Росія пішла на угоду, історики називають критичне фінансове становище країни. Росія переживала затяжну кризу. Тодішній міністр фінансів країни Михайло Рейтерн вважав, що витягнути її здатен лише солідний валютний кредит. Втім, Олександр II знайшов інший спосіб поповнити валютні резерви.

Також припускають, що штовхнути царя на такий крок міг борг перед Ротшильдами у 15 млн стерлінгів, який правитель виявився неспроможним повернути .

А ще, під час Кримської війни стало очевидно, що Росія неспроможна захищати віддалені землі.

Хоча угоду підписали ще у березні, остаточно Аляска стала американською лише 18 жовтня. Тоді у новоспеченому штаті зняли російський прапор і підняли американський. На урочистій церемонії були присутні 250 американських військових.

ВТРАЧЕНЕ БАГАТСТВО

Аляска стала "золотою жилою" США - у часи пресловутої золотої лихоманки в її надрах видобули гігантську кількість дорогоцінного металу на суму у $4,4 млрд.

Наразі Аляска - найбільший штат США, який постачає у країну деревину і рибу. А через 100 років після угоди на новій землі знайшли нафту. У 1988 році встановили рекорд видобування, отримавши 1,9 млн барелів за день. Солідний результат у півтисячі барелів на добу отримують і сьогодні.

А в березні цього року іспанська компанія відкрила у штаті ще одне нафтове родовище, яке назвали найбільшим за останні 30 років на сухопутній території США. Вже за три роки тут почнуться видобуток корисних копалин.

Також у Алясці є 7 трлн кубічних метрів природного газу, запаси міді, вугілля, цинку, золота.

Попри прозорість угоди не обійшлося без маразмів. Так, минулоріч у російських ЗМІ застрочили про намір емігрантів подати позов до США з вимогою повернути штат Росії. За інформацією Газета.Ru, фінансував адвокатів близький до Кремля фонд "XXI століття і світ".

В цей день у штаті відзначають день звільнення від Росії, який називають Днем Аляски. Як правило, це вихідний, у який проводяться паради та інші урочистості.

При цьому деякі представники корінного народу Аляски проти святкувань, адже вважають, що на їхня земля має бути незалежною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme