"Іди в п*зду": Куди заведуть Данилка російські матюки

Завдяки мату у прямому ефірі український ноумен Андрій Данилко надовго став героєм публікацій у ЗМІ

Вже кілька тижнів Данилко невтомно пояснює, чому під час фіналу нацвідбору "Євробачення" послав у п*зду менеджера однієї з конкурсанток Tayana.

"Якби я його послав "на х*й", це було б некрасиво, а я його послав "в п*зду", а це чується, як "йди додому". По-перше, не треба мені заважати, я сиджу в прямому ефірі, і це все-таки проблема виховання людини, яка бігла, або команди", - зазначив член журі "Євробачення".

Сам менеджер Олександр Кажиян раніше коментував, що скандальною витівкою Данилко втратив авторитет у його очах.

"Що стосується "хабальської" витівки Андрія Данилка ... Він був для мене талановитим артистом, а став озлобленою зіркою. Він не мене образив, він себе розвінчав", - написав менеджер у соцмережі.

Зазначимо, що дешевої уваги Данилко прагнув і раніше – зокрема, під час одного з півфіналів шоумен розповів, що "тр*хнув всю Європу".

Між тим, лайка в громадському місці згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення трактується як дрібне хуліганство і тягне за собою штраф чи то навіть дрібний арешт.

Зі світовими діячами шоубізу у таких ситуаціях буває по-різному. Інколи єдине f*cking, хай і сказане на емоціях, - привід розірвати співробітництво. Наприклад, у 2009-му з акторкою Джейн Слейт розірвали контракт через повсемісне f*cking у шоу Saturday Night Live. Причому заборонене слово злетіло в добродушному контексті. "I f*cking love you" (Я дуже тебе люблю - ред.), - сказала акторка партнерці за програмою.

Між тим актору Сему Рокуеллу пощастило більше - його f*cking в ефірі того ж шоу довго обговорювали у Twitter, але далі цього справа не зайшла. Тим паче, що наразі вже оскароносний актор був гостьовим редактором.

У 2013-му звільнили ведучого новин на телеканалі Північної Дакоти А. Дж. Клементе. Після слів F*cking s*cks в ефірі він позбавився робочого місця менше, ніж за добу.

Для подібних виловів у західній пресі навіть придумали термін - F-Bomb (F-бомба - ред.). Хоча частіше західні зірки залишаються без робочих місць за нетолерантні висловлювання щодо представників певної соціальної групи.

Звичайно ж, мат Данилка важко вважати проявом дискримінації, але і безневинною "емоційною окрасою" він не є, адже направлений проти конкреної людини.

Мат на "Єробаченні" для України не новина. У 2011-му, коментуючи конкурс у Дюссельдорфі, Тимур Мірошниченко вжив кілька колоритних словечок.

Втім, без злого наміру: просто в той момент були проблеми зі зв'язком, і Мірошниченко не знав, що наразі у прямому ефірі.

"Прокинувся я знаменитістю на наступний день, тільки ледачий про всю цю історію не написав", - розповів Мірошниченко в інтерв'ю "Апостроф.Lime".

Себто, випадок став у нагоді українським медійникам: емоційність ведучого підвищила рейтинг телеканалу, а з ним ще кількох десятків ЗМІ.

Тож розбещеність Данилка теж стала в нагоді. Можна прогнозувати, що після витівки на більшості ефірів шоумен радше стане жаданим гостем, аніж персоною нон грата. Адже вибачатися за непристойності Данилка медійники не поспішають, натомість до священих корів ставляться з пієтетом. За тією ж логікою, що в ротацію на радіо беруть композиції лише розкручених і еталонно "форматних" співаків, в ефіри запрошують титулованих. А якщо ці титуловані ще й поводять себе скандально, - тим краще. Хай цей скандал розбурханий на найбільш примітивному рівні. Повага ж до глядачів наразі залишається ледь не міфічним поняттям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна