Грошей нема: Чому України не буде на дитячому "Євробаченні"

Вперше в історії Україна не братиме участь у дитячому "Євробаченні"

Грошей нема: Чому України не буде на дит…

Плітки, які циркулювали вже кілька днів, підтвердила Національна суспільна телерадіокомпанія України.

"Участь у Дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов'язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні. Цьогоріч НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та здійснити всі обов'язкові виплати", - йдеться у повідомленні.

За словами компанії, у розподілі видатків держбюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що вдвічі менше суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", яка становить 0,2% видатків фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.

Урізаного фінансування не вистачає. Щороку суспільне виплачує 19 млн грн Європейській мовній спілці, 744 млн витрачає на зарплати, 150 млн іде на контент, 72 млн - на забезпечення життєдіяльності компанії. На масштабні міжнародні проекти коштів не залишається.

Новина обурила причетних до конкурсу і просто небайдужих українців.

Розганяють "зраду" у соцмережах і сепаратистські ресурси, деякі опозиційні політики множать штампи на кшталт "Не відправлять діток на конкурс! Замахнулися на святе!".

Втім, масштаб проблеми насправді лише видається космічним. За розмахом юніорському "Євробаченню" дорівнятися до дорослого наразі не вдається. Так, участь в конкурсі у Мінську наразі підтвердили 14 країн. Минулоріч у Тбілісі було 16 учасників. Для порівняння, у травні і Лісабоні на дорослому конкурсі змагалися 43 співаки.

У дитячого Євробачення 2017-го на YouTube 322 тис. переглядів, у дорослого - майже 9,5 млн.

Залишати конкурс, а згодом повертатися для країн - нормальна практика. Зокрема після 14-річної перерви у дитячому "Євробаченні" візьме участь Франція. Власне, для країни це буде лише другий раз. Після дебюту на конкурсі Томаса Понтьє у 2004-му, представники телебачення країни чесно визнали, що не бачать сенсу делегувати своїх учасників.

Інша справа - доля самої телерадіокомпанії, адже ще влітку голова правління НСТУ Зураб Аласанія говорив, що через недофінансування UA: Суспільне може припинити роботу вже цього літа. Експерти розводять руками: мовляв, оплачувати існування каналу мають споживачі через абонплату. Втім, по-перше, модель перестає працювати навіть у країнах Західної Європи, де користувачі все більше споживають контент через Інтернет.

По-друге ж, рейтинговим суспільний телеканал не назвеш.

За даними соціологічного дослідження TNS, розмір оптимальної абонплати мав би становити 40 грн на місяць, а от виділити цю суму з власного бюджету готові від 0 до 17% в залежності від регіону.

І дитяче "Євробачення" тут, звісно, не найбільша проблема.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme