Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі

Depo.ua проаналізував, де відбудуться другі тури виборів мерів, хто стоїть за кандидатами, та чого чекати від цієї кампанії

Де українцям спостерігати за битвою "тир…

Менше ніж за два тижні українські політики, яких голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк охрестив тиранозаврами, зійдуться у двобоях за мерські крісла. Depo.ua вирішив нагадати, де, хто і з ким битиметься за великі українські міста.

У столичному регіоні є лише два міста в яких відбудеться другий тур виборів мера – Київ і Біла Церква. 

Київ

У другому турі виборів за крісло очільника столиці зійдуться чинний мер Кличко і нардеп Борислав Береза. Віталій Кличко, який йшов від пропрезидентської "Солідарності" набрав 40,57%, а Борислав Береза, висунутий "Партією рішучих громадян" - 8,84%. Береза свою передвиборчу кампанію будував на нещадній критиці мера Кличка. Подейкують, що на початку мерських перегонів його фінансував олігарх Коломойський, але потім між ними виникли протиріччя і грошовий краник прикрився. Втім, не виключено, що дніпропетровський олігарх у другому турі поставить саме на Березу, щоб підкласти свиню президенту Порошенку і його "Солідарності", яку очолює чинний мер Києва.

Крім того, Береза може акумулювати так званий антикличківський електорат, який у першому турі розпорошився між іншими кандидатами, які теж критикували очільника столиці.  

Біла Церква

За посаду мера змагатимуться самовисуванець Костянтин Єфименко і представник "Самопомочі" Геннадій Дикий. Протягом чотирьох років Єфименко був першим заступником міністра інфраструктури у Кабміні Азарова, а з березня по грудень 2010 Єфименко обіймав посаду міністра транспорту та зв'язку. Дикий є директором приватного підприємства.

Під час передвиборчої кампанії Єфименко використовував для піару біл-борди з символікою "Солідарності". Втім, виходячи з того, що рекламні щити висіли досить довгий час -  обласний осередок  "Солідарності" на чолі з Левом Парцхаладзе не заперечував таку підтримку. Крім того, під час першого туру Єфименко продемонстрував, що повністю контролює міську виборчу комісію і у разі програшу може, навіть зірвати вибори. Зокрема, ще напередодні першого туру у Комітеті виборців України заявляли, що виборча комісія не може зібратися через бойкот засідань деякими її членами. Подейкують, що Єфименко контролює саме цих "саботажників". 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 1

Донбас

Окрім других турів у нових обласних центрах на Донбасі, 15 листопада вибори також мають пройти і у Маріуполі та Красноармійську. Нагадаємо, 25 жовтня вибори у Маріуполі так і не відбулися. ЦВК рекомендує призначити вибори у цих містах на 15 листопада. У Верховну Раду вже внесли відповідний законопроект.

Сєвєродонецьк

У Сєвєродонецьку у другий тур виборів вийшов діючий мер, самовисуванець Валентин Казаков - 26,4% ( або 7591 голосів) та директор Сєвєродонецької ТЕЦ, екс-мер Сєвєродонецька, що переобирався 4 рази (1994-2010 роки), самовисуванець Володимир Грицишин. Він набрав 23,1%.

Як Грицишита так і Казакова можна вважати людьми старого регіонала, голови Опозиційного блоку Юрія Бойка, який здавна має цікавість до міста. В принципі навіть неважливо, хто з них переможе, бо і той і інший здатні проводити потрібну політику і з ними завжди можна домовитися. Проте нещодавно з'явилася неофіційна інформація, що одному з кандидатів на посаду міського голови надійшла "приваблива пропозиція" відмовитися від участі в повторному голосуванні. Якщо цей варіант "вигорить",  то 15 листопада в бюлетенях для голосування може  з'явитися кандидатура Юрія Фурмана від партії "Наш Край", який посів третє місце у мерських перегонах. Фурман – людина одіозного бізнесмена Сергія Шахова, який і сам пройшов у міськраду.  

Краматорськ

У Краматорську лідером виборів міського голови залишаться заступник міського голови Андрій Панков, який набрав 48.03% голосів. На другому місті самовисуванець, нардеп від БПП Максим Єфімов, який набрав 32.52%. Панков а з Новокраматорським машинобудівним заводом – вотчиною екс-нардепа Георгія Скударя, пов'язують сімейні узи. Там довгий час його батько був генеральним директором, а зараз він голова правління. Скудар – колишній регіонал, але до Опоблоку, судячи з його виступів ставиться дуже прохолодно. Він називає утворення уламків ПР виключно "Цей блок". Раніше Панкова молодшого обрали депутатом міськради, потім він був призначений заступником мера по економіці. За часів окупації Краматорська він єдиний, хто не втік з міста. Його конкурент Єфімов – теж в и хідець з ПР, прославивсязвинувачення української армії в обстрілах міста та роздач ею браслетів-триколорів на День Конституції. Вже прогнозують. Що кампанія другого туру буде запеклою. Дуже багато залежи тиме від того, який адмінресурс буде дозволено використати заради перемоги Єфімова, яку сторону прийме Жебрівський, та наскільки брудні технології та методи агітації можуть застосувати кандидати один проти одного. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 2

Львів

В другий тур виборів мера Львова чинний мер Львова Андрій Садовий (лідер партії "Cамопоміч") і представник партії "Свобода" Руслан Кошулинський, який був в зоні АТО, а до того займав посаду заступника Голови Верховної Ради.

Хоч у першому турі розрив між кандидатами був дуже високим, проте представники партії "Свобода" сподіваються на нижчу явку виборців, а також на протестне голосування проти мера Львова.

У штабі кандидата кажуть, що голосування у другому турі є дещо іншим, аніж у першому, адже виборці обирають лише між двома кандидатами й часто вибирають того, хто є меншим злом.

Проти Садового і справді може зіграти той факт, що львів’яни отримали шанс вибрати когось іншого. Представники деяких громадських організацій, які уже об’єднуються не так за Кошулинського, як проти Садового, кажуть, що готові проголосувати "хоч за чорта лисого, аби не за Садового".

Проте експерти та політологи сумніваються, що Кошулинського вдасться вирвати перемогу у чинного міського голови. Кажуть: результат буде 60% на 40% на користь Садового.

За Кошулинським також тягнеться шлейф негативу проти партії "Свобода". Зазначимо, що штабісти Садового починають на цьому уже спекулювати, поширюючи у соціальних мережах інформацію про те, що скандальна Ірина Фаріон може посісти посаду директора департаменту освіти Львівської міської ради. Сам Кошулинський такі заяви спростовує, але на пересічного виборця це може і зіграти. Негативно для самого Кошулинського, звісно. Пов’язують Кошулинського і з "гаманцем "Свободи" Пупсом, який теж не вельми популярний серед львів'ян. 

Дніпропетровщина

Затримання Корбана може суттєво вплинути на результати других турів мерських перегонів у чотирьох  з п'яти міст Дніпропетровської області

Другий тур буде призначений у Дніпропетровську, Павлограді, Дніпродзержинську, Нікополі і вотчині Вілкулів - Кривому Розі. У всіх цих містах, окрім останнього, у другий тур виходять висуванці "УКРОПу". 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 3

Дніпропетровськ

Тема боротьби за крісло голови Дніпропетровська між Філатовим і Вілкулом вже півроку будоражить всю Україну. Їх відрив у першому турі склав всього 2% - 37% "ахметівця" Вілкула і 35% "людини Коломойського" Філатова. Напередодні жовтневих виборів дніпропетровців закидували продукцією "чорного піару", під час підрахунку голосів під ТВК бачили бронетехніку полку "Дніпро-1", але жодного разу конкуренти не зустрілися на публічних дебатах. З затриманням Корбана лояльні до Філатова місцеві ЗМІ публікують інформацію щодо блокування роботи штабу "УКРОПУ" з підготовки до другого туру, політики-"укропівці" роблять гучні заяви щодо упередженого підрахунку результатів виборів до рад. (за станом на ранок 4 жовтня немає результатів по облраді і міськраді). Зі свого боку, Вілкул педалює тему своєї "законослухняності" у противагу діям опонентів.

Павлоград

Скандал навколо результатів виборів у столиці Західного Донбасу – Павлограді, став на декілька днів темою №1 виборів в Україні. За результатами першого туру переможцями стали Анатолій Вершина від "Опоблоку" з 35,55% голосів і Євген Тєрєхов від "УКРОПу" з 18,37%. Тєрєхов – місцевий шахтар, який був мобілізований і отримав в АТО важке поранення, після чого його стали називати "титановий Джексон". Вершина – діючий перший зам міського голови, якого пов'язують з нардепом від "Опоблоку", екс-гендиректором ахметівського "Павлоградвугілля" Артуром Мартовицьким. ЦВК намагалося спростувати другий тур виборів у Павлограді, але це рішення було оскаржене через суд. У Павлоградській міській раді Опозиційний блок буде представлений 18 депутатами, УКРОП – 8 з 36 загальної кількості складу ради. Наразі Тєрєхов, разом з іншими "укропівцями", активно виступає на захисті Корбана.

Дніпродзержинськ

У промисловому гіганті Дніпродзержинську у другий тур вийшли з результатами Андрій Білоусов ("БПП-"Солідарність"") - 33,14%, і Євген Найда ("УКРОП") -12,96%. На стороні Білоусова – міцний адмінресурс, оскільки він займає посаду першого зама мера міста. Щодо позицій у другому турі слюсаря багатотисячного металургійного гіганту ДМК Найди – вони виявляються не такими міцними.

Нікополь

До другого туру вийшов кандидат від "БПП-Солідарність" Андрій Фісак (33.26%), та кандидат від "УКРОПу"Дмитро Бичков (17.3%). Фісак – професійний чиновник, наразі є в.о. голови Нікопольської міськради. 32-річний юрист Бичков – член виконкому ФФУ.

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 4

Кривий Ріг

Вибори мера у Кривому Розі могли закінчитися і одним туром, якби ж результат діючого мера, "опоблоківуя" Юрія Вілкула були на кілька процентів вищими. Втім, 45% Вілкула-старшого виглядають більш переконливими, аніж 11% його опонента від "Самомомочі" Юрія Милобога. У будь-якому разі, інтриги криворізьких виборів немає, оскільки криворізьку, як і дніпропетровську "Самопоміч" давно підозрюють у лояльності до лідерів "Опоблоку". До того ж, новому криворізькому меру буде нескладно створити більшість у міськраді, оскільки "Опоблок" взяв там майже 42% мандатів, а лояльні "Самопоміч" і "Батьківщина" можуть "домомогти" своїми 10% і 7% відповідно.

Запоріжжя

У Запоріжжі змагатися за крісло мера будуть представник Рината Ахметова Володимир Буряк (31,8% ) та провладний кандидат Микола Фролов (13%), який з мінімальним відривом від свого соперника - "уропівця" Ярослава Гришина вийшов у другий тур виборів.

Володимир Буряк - головний інженер металургійного комбінату "Запоріжсталь", який належить Ринату Ахметову. У виборчі мерські вступив ще задовго до офіційного початку виборчої кампанії. З самого початку позиціонувався як кандидат від "Опозиційного блоку", проте на вибори пішов самовисуванцем. Застосовує адмінресурс - на "Запоріжсталі" працює більш ніж 30 тисяч запорожців. Не гребує підкупом виборців: починаючи від закупівлі медичного обладнання для міських лікарень, завершуючи роздачею їжі: під патронатом Буряка місцевих бабусь тричі на день звозять до будинку культури, де їх годують безкоштовними котлетами, булочками та пригощають соком. 

Микола Фролов - народний депутат України від Блоку Петра Порошенка. На парламентських виборах-2012 заявляв про намір балотуватися кандидатом в нардепи від "Батьківщини", проте від виборчої боротьби відмовився, отримавши за це посаду ректора Запорізького національного університету. До речі, пан Фролов, який переміг на парламентських виборах-2014 й досі очолює цей навчальний заклад.

Як показали результати виборів, в Запоріжжі досить великий відсоток, тих, хто не підтримує ані Буряка, ані Фролова. Саме від цих людей і залежатиме, хто ж врешті решт, очолить місто. Адже вони обиратимуть "найменше зло" серед Буряка та Фролова. І, враховуючи великий відсоток протестного голосування (Гришина підтримали 12% запорожців), скоріш за все цим "найменшим злом" стане саме Микола Фролов. 

Бердянськ

У традиційно неспокійному Бердянську ці вибори були самими важкими та брудними за всю історію міста. Кандидати не гребували чорним піаром, застосуванням адмінресурсу та підкупу виборців. В основній битві за кресло міського голови зійшлися два колишніх "регіонали" - поки що діючий мер Бердянска Олексій Бакай та екс-голова Бердянської РДА Володимир Чепурний. Саме вони виходять у другий тур виборів з результатом в 21,5% та 35,8% відповідно.  

Зазначимо, що лідер мерської гонки - пан Чепурний - який йшов на вибори від "Нашого краю" орієнтований на народного депутата України Олександра Пономарьова. За неофіційними даними, всі підприємства Пономарьова отримали наказ: підтримувати саме цього кандидата.  

Тож, якщо допустити застосування адмінресурсу у другому турі виборів та масовий підкуп виборців, який був зафіксований в день голосування, то протеже нардепа Пономарьова - кандидат Чепурний - має всі шанси отримати перемогу.

При цьому, на результат виборів може вплинути і позиція "Опозиційного блоку", від якого йшов на вибори Олексій Бакай. Якщо обласні голови зосередяться не лише на виборах в Запоріжжі, а й виділять ресурс на Бердянськ, бо чергова битва двох політиків буде не менш запеклою, аніж першого разу. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 5

Ужгород

Відповідно до даних ТВК, у другий мерський тур в Ужгороді вийшли Богдан Андріїв ("Відродження") –    20,85% та Сергій Ратушняк (самовисуванець) - 13,92%.

Сергій Ратушняк - двічі екс-мер Ужгорода, має багате партійне минуле, був членом "Нашої України", партії "За єдину Україну", а також "Народної партії Литвина". Богдан Андріїв - секретар Ужгородської міської ради, екс в.о. мера Ужгорода, у минулому член Партії регіонів, на пост мера пішов від партії "Відродження".  Зважаючи на деякі особливості, кампанія має бути досить цікавою. По-перше: жодному із двох кандидатів не прогнозували другий тур; по-друге: "Відродження" набрало  у новій міськраді найбільше голосів – 9, що є потужною підтримкою. По-третє: Ратушняка тісно пов'язують із Москалем, що також може суттєво вплинути на результат.  Втім,  Москаль може підтримувати і Андріїва,  якщо згадати, що після зміни керівництва області були досягнуті домовленості про співпрацю на місцевих виборах між "Солідарністю" Петра Порошенка та "Відродження" екс-регіонал Віталія Хомутинника, куратором якої в Закарпатті, як відомо, є також колишній регіонал Михайло Ланьо. І найцікавіше: Ратушняк завжди славився скандалами, тож "затишшя перед бурею" може передбачувати непередбачуване. 

Івано-Франківськ

У другому турі в Івано-Франківську зійдуться кандидат від БПП "Солідарність", чинний нардеп та багаторазовий мер Калуша Ігор Насалик (27,5%) та "свободівець" Руслан Марцинків (23,3%). Враховуючи невелику відстань між кандидатами, очікується серйозне протистояння. Чинний мер Віктор Анушкевічус зайняв лише четверте місце.  

Суми

За крісло мера Сум у другому турі змагатимуться діючий міський голова Олександр Лисенко та екс-ректор "банківської академії" Анатолій Єпіфанов. Результат Лисенка у першому турі – майже 46%. Єпіфанов отримав 13,56%.

Олександр Лисенко став мером на дострокових виборах міського голови навесні 2014 року після того, як його попередник Геннадій Мінаєв склав повноваження, назвавши своє звільнення "самолюстрацією". Високий результат Лисенка обумовлений значною підтримкою у Сумах партії Юлії Тимошенко. А також популістським витрачанням бюджету розвитку, який у поточному році сягнув 300 мільйонів гривень.

70-річний Єпіфанов - висуванець партії "Воля народу", куратором якої на Сумщині є нардеп Андрій Деркач.

Особливої інтриги другий тур виборів мера не матиме. Електорат Лисенка є доволі дисциплінованим і навряд чи проігнорує вибори. Тоді як виборець Єпіфанова може проігнорувати вибори з огляду на малу ймовірність перемоги. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 6

Вінниця

Для перемоги в першому турі лідер перегонів в.о. міського голови Сергій Моргунов не добрав близько 5 тисяч голосів. Його підтримали 51 849 виборців, що становить 48,2%. За опонентку Моргунова у другому турі, керівницю обласної парторганізації "Батьківщини" Людмилу Щербаківську, проголосували в три рази менше вінничан – 14 609, або 13,6%. Тож не дивно, що другий тур у Вінниці став несподіванкою для всіх. Того, що Сергій Моргунов не набере 50% голосів вінничан, схоже не очікувала навіть Щербаківська.

Грандіозні плани на "однотуровість" Моргунова були цілком закономірні, особливо з огляду на потужну передвиборчу кампанію та підтримку спікера ВР Володимира Гройсмана. На противагу Моргунову досить неоднозначний персонаж на політичній арені області - лідерка вінницьких "тимошенківців" Людмила Щербаківська. За нею вже давно тягнеться шлейф історій та чуток, так чи інакше пов’язаних з грошима. Їх поширюють як політичні опоненти "Леді Л" так і її колишні партійці. 

Кіровоград

У Кіровограді до другого туру вийшли кандидат від "БПП-Солідарність" Андрій Райкович та самовисуванець Артем Стрижаков. Обидва мають доволі солідний фінансовий ресурс для продовження боротьби за крісло мера. Райкович — власник і генеральний директор великого м’ясокомбінату "Ятрань". Стрижаков володіє та керує розгалуженою мережею магазинів із продажу електроніки "Цифротех".

Утім, змагатимуться вони більше на публіку. За даними Depo.Кіровоград, Артему Стрижакову у випадку перемоги Андрія Райковича пообіцяли місце заступника міського голови. До того ж на обох має певний вплив колишній губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін, якому вдалося на цих виборах провести до міської та обласної рад чимало своїх соратників, "розтасувавши" їх по різних партіях. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 7

Хмельницький

У Хмельницькому виборюватимуть посаду градоначальника "свободівець" Олександр Симчишин і самовисуванець Костянтин Чернилевський. Різниця між претендентами всього 538 голосів за результатами голосування 25 жовтня. 

45-літній Чернилевський виконує обов’язки міського голови вже близько року. Донедавна був членом ВО "Батьківщина", доки політсила не висунула на цьогорічні вибори своїм кандидатом Олега Лукашука. Відтак, Чернилевський змушений був сам торувати виборчу кампанію. Варто зазначити, що секретаря Хмельницької міської ради ще на старті мерських перегонів списали з рахунків. Ніхто з опонентів не сприймав його як конкурента. Та раптом – такий результат. Команди, наразі, в нього в самій нинішній раді немає. Найвірогідніше і єдине – домовлятися з політсилами "Солідарність", "За конкретні справи" та "Поруч". Однак, між ними немає стовідсоткового порозуміння, тому завдання в Чернилевського, практично, непідйомне – мобілізувати адмінресурс і підвищити явку на вибори.

Його ж теперішній суперник  навесні 2014 року прорвався на посаду заступника голови облдержадміністрації. Певний час він виконував обов’язки голови ОДА.  За деякими даними, одним із головних фінансових  донорів всієї політсили є екс-нардеп Мирний. Зараз Симчишин активно веде перемовини з більшістю політсил, які зайшли в раду, щоб створити більшість. Насамперед це "Батьківщина" та "Самопоміч". Проводять і персональні зустрічі з представниками інших партій, аби мати абсолютну більшість. "Запропонував  Чернелевському бути заступником, той, правда, поки мовчить", - каже Симчишин. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 7

Житомир

У Житомирі очікується серйозна боротьба за мерське крісло. Хоча кандидат від БПП Сергій Сухомлин набрав 27,7%, його конкурент кандидатка від "Батьківщини" Любов Цимбалюк відстала лише трохи більше ніж на два відсотки – у неї 25,5%. Вона має всі шанси вирвати перемогу у другому турі.

Втім, багато чого залежить від голови Житомирської обласної організації "Батьківщина" Анжеліки Лабунської, яка, за інформацією depo.ua, готова розміняти крісло мера обласного центра на місце голови обласної ради.

За нашими даними, Анжеліка Лабунська є кумою нардепа, одного з лідерів "Фронту змін" Сергія Пашинського, а також давньою соратницею олігарха Костянтина Жеваго. Любов Цимбалюк, яка пройшла у другий тур мерських виборів у Житомирі, також є людиною Сергія Пашинського. 

Рівне

У діючого мера Володимира Хомка є всі шанси продовжити свою роботу в Рівному ще на п’ять років. Його результат – 38,8%, тоді як у його конкурента – кандидата від "Громадського контролю" Дмитра Якімця – 18,5%.

Тому проблем у Хомка не буде, тим паче, що він іде на виборах хоч як само висуванець, але його неформально, але активно підтримує Банкова, яка виставила власного кандидата – Олексія Муляренка – мало не як технічного кандидата. В результаті кандидат від БПП "Соліданість" зайняв четверте місце з 8,5 відсотками.  

Луцьк

У Луцьку також непроста ситуація у другому турі. Тут боротьба розгорнеться між кандидатом від БПП "Солідарність" Миколою Романюком (39,8%), який є діючим мером Луцька та Олександром Товстенюком (32,8%), який є кандидатом від "Укроп" та представляє команду екс-губернатора Одещини і людини Коломойського Ігоря Палиці.

І хоча перевага все ж таки на стороні Романюка, нинішня ситуація з затриманням Геннадія Корбана може зіграти поганий жарт – у нас люди люблять ображених. 

Чернівці

У другому турі зустрінуться чинний мер Олексій Каспрук, який набрав 38,6% голосів та екс-секретар міськради, представник партії "Рідне місто" Віталій Михайлішин, який отримав 26,7% голосів. Цікаво, що за даними спостерігачів, саме останній проект разом з Михайлішиним найбільш активно паряться в Чернівцях.

Загалом, "Рідне місто" виглядає як ще один проект-притулок для одіозних політичних фігур, яких ніхто не хоче брати до себе у список. Втім, схоже, що попри великі ресурси перемогу святкуватиме діючий голова міста за неформальної підтримки влади та особливо прем’єр-міністра, оскільки Каспрук – член "Народного фронту" ще з 2010 року. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 8

Чернігів

У другому турі у Чернігові зійшлися два екс-регіонала. Йдеться про чинного мера міста Олександра Соколова (33,7%), який представляє технічний проект АП "Наш Край", та позафракційного нардепа Владислава Атрошенка (23,3%).

Втім, попри нібито серйозну боротьбу, схоже, що все це – гра на публіку. Справа в тім, що Соколов і Атрошенко – давні соратники. Тим паче, що Атрошенко фактично і так контролює область через свого губернатора Валерія Куліча. Так що ніяких особливих проблем у Атрошенка з цього приводу не спостерігається, і він і далі зможе спокійно працювати у Верховній Раді.    

Черкаси

У другому турі зійдуться чинний мер Черкас Сергій Одарич (23,1%) з Партії вільних демократів та представник "Батьківщини" Анатолій Бондаренко (11,9%). Особливої боротьби тут не очікується. По-перше, Одарич – чинний мер, а отже адмінресурс грає на нього. По-друге, вже у першому турі Одарич обганяє свого конкурента більше ніж удвічі. 

Херсон

Після відмови від участі у другому турі екс-регіонала та у минулому багаторазового мера Херсона Володимира Сальдо (16,09%), схоже, ніяких сенсацій не буде. Фактично місце очищено під екс-регіонала та самовисуванця, лояльного до Банкової, Володимира Миколаєнка (24,81%). Таким чином у другий тур вивели представника "Батьківщини" Владислава Мангера, який набрав у першому турі 12,37%, але електоральної бази для того, щоб перемогти у Миколаєнка у нього, на відміну від Сальда, немає. Так що переможець зрозумілий. 

Де українцям спостерігати за битвою "тиранозаврів" у другому турі - фото 9

Миколаїв 

На сайті ЦВК до сих пір немає офіційних даних, що пояснюється несподівано жорсткою боротьбою за вихід у другий тур. І якщо екс-регіонал та у недалекому минулому голова Миколаївської облради Ігор Дятлов набрав близько 40 відсотків, то з другим фінальним місцем все не так просто – зчепилися представник "Самопоміч" Олександр Сєнкевич та чинний в.о. мера, кандидат від "Нашого краю" Юрій Гранатуров. Різниця між ними буквально у кілька сотень голосів на користь Сєнкевича.

Наразі ситуація полягає у тому, що ображений Гранатуров нібито готовий зірвати вибори у Миколаєві взагалі. Якщо це станеться, це буде серйозною проблемою, оскільки проводити вибори все рівно доведеться. 

Полтава

У другий тур полтавці обрали двох мерів - нинішнього і колишнього

За офіційними результатами ЦВК найбільше голосів у Полтаві набрав чинний мер Олександр Мамай ("Совість України"). За нього проголосувало 22,98% містян. Друге місце у виборчому списку посів екс-мер Полтави Андрій Матковський ("БПП - Солідарність"). Матковський набрав 18,9% голосів.

Як бачимо, дистанція між кандидатами невелика. Тож, в обох є шанси зайняти місце у мерському кабінеті Полтави.  

Зараз можна прогнозувати передвиборчі кроки двох кандидатів, з огляду на їх попередню діяльність.  Нині Мамай продовжує переконувати своїх виборців добрими справами. У Полтаві інтенсивно ремонтують підземні переходи, які роками стояли у занедбаному стані. А Матковський очевидно взяв курс на дискредитацію "друга-Мамая". У день Хелловіну з десяток розфарбованих полтавців у тематичних костюмах прийшли на акцію протесту до Полтавської мерії. Хлопці та дівчата з гаслами на плакатах вимагали у Мамая "повернути мертвим душам голоси". Залишається лише здогадуватися, хто організував яскраву акцію проти кандидата.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme