Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу

Загальні результати цих місцевих виборів уже більш-менш зрозумілі, тож настав час підсумувати, хто з політтехнологів дарма з'їв свій хліб

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів…

Depo.ua пропонує свій рейтинг українських політтехнологів, що працювали на цих місцевих виборах.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 1

1. Віктор Шокін ("Свобода")

Як не дивно, але найкращим політтехнологом цих виборів виявився зовсім не політтехнолог. Якщо б ми не були впевнені у кришталевій чесності пана Шокіна, то можна було б подумати, що паралельно з виконанням своїх генпрокурорських функцій Віктор Миколаєвич підробляє піарником "Свободи". Як би там не було, але його хід з обшуками у лідерів "Свободи" в рамках справи щодо розстрілів на Майдані, за ефективністю перевершив усі політтехнологічні креативи інших спеціалістів.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 2

Вікторія Сюмар

2. Вікторія Сюмар (БПП "Солідарність")
Головний слоган кампанії: "Зберегти країну", "Обирай мир"

Зусиллями Сюмар партія влади отримала цілком пристойний результат. Загалом кампанія пропрезидентської сили не відзначалися оригінальними рішеннями, але була впізнаваною головною ідеєю – зберегти єдність проукраїнських сил, а якщо і дратувала виборців то лише появою одіозних кандидатів, але тут політтехнологи не винні.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 3

Співзасновник K&K GROUP Олександр Копил

3. 4 K&K GROUP ("Наш Край")
Слогани: "Украина начинается с родного края"

Проект "Наш край", який достатньо вдало дебютував на українській політсцені, вели миколаївські політтехнологи, співзасновники компанії K&K GROUP Гнат Коробко та Олександр Копил, які до того ж є депутатами Миколаївської міської ради від "Народного фронту". До речі, ці політтехнологи також брали участь у президентській кампанії Арсенія Яценюка у 2010 році, а також вели парламентську кампанію Наталії Королевської "Україна – Вперед!" у 2012 році.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 4

4. Пьотр Тимохович ("Самопоміч")
Слогани: "Візьми і зроби", "Не політики, а люди"

Польський варяг, що працює на Садового, до мегазвершень "Самопоміч" не привів, але і каші не зіпсував. Тепер в "портфоліо" Тимоховича не лише успішна робота зі схильними до радикалізму та популізму польськими проектами, а й цілком ліберальна українська партія Садового.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 5

Віталій Бала

5. Віталій Бала, Костянтин Матвієнко, Юлія Тимошенко "Батьківщина"
Слоган: "Порядок. Справедливість. Батьківщина"

На Тимошенко на цих виборах працювало кілька розкручених політтехнологів - голова Агентства моделювання ситуації Віталій Бала, голова аналітичного центру "Гардарика" Костянтин Матвієнко, якого називають головним креативщиком в "Батьківщині". Ідеї цих поважних політологів все одно не допомогли зрушити з мертвої точки у вигляді 10% загальноукраїнського рейтингу. Втім, загалом варто враховувати, що всі основні питання в кінцевому результаті все рівно вирішувала сама Тимошенко.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 6

Сергій Гайдай

6. Сергій Гайдай, Дмитро Сіманський, Дмитро Кас'янов ("УКРОП")
Слогани: "Час змінити мера", "Конкретний результат"

Головним технологом "УКРОП" у Києві був відомий політтехнолог Сергій Гайдай, який свого часу працював з кучмівською НДП, Віктора Ющенка, Ірину Хакамаду, "Громадським активом Києва" тощо. Роботу ж на цих виборах у Києві в актив відомому політтехнологу зарахувати аж ніяк не можна. Геннадій Корбан вибори провалив, набравши близько 3%, а величезні кошти пішли в нікуди. Втім киян дуже повеселили корбанівські білборди, з яких добряче назнущалися в соцмережах.

Крім того, з Корбаном в Києві працював відомий український журналіст Дмитро Сіманський (Крикун), якому доводилося підчищати ляпи команди Гайдая.

У регіонах на УКРОП діяли автономні штаби, у яких працювали свої спеціалісти. Так, на Бориса Філатова у Дніпропетровську працював Дмитро Касьянов, який ще влітку працював на довиборах у Чернігові на кандидата від Блоку Петра Порошенка Сергія Березенка, який переміг "укропівця" Корбана.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 7

Пол Манафорт

7. Пол Манафорт, Олексій Ситніков ("Опозиційний блок")
Слоган: "Мир. Стабільність. Відродження"

Вічний американський "регіонал" Пол Манафорт на цих виборах продовжив працювати з Опоблоком. Варто зазначити, що Манафорт – це креатура Сергія Льовочкіна. У кулуарах розповідали, що саме Льовочкін зробив ставку на американського спеціаліста після Майдану.

З іншого боку Рінат Ахметов завів у Опоблок російського політтехнолога Олексія Ситнікова, відомого в Україні роботою з Тимошенко (він, зокрема, називає себе творцем легендарної коси). У Росії Ситніков у 90-х роках працював на кремлівські проекти і, зокрема, на тодішнього президента РФ Бориса Єльцина, а пізніше був радником голови Сбербанку Росії Германа Грефа.

Але ані американець, ані росіянин особливого успіху Опоблоку не принесли. Їхні результати на місцевих виборах навіть не близькі до тотального домінування в часи Януковича.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 8

Марк Гресь

8. Марк Гресь, Ігор Попов, Олег Ляшко ("Радикальна партія")

Проліт "радикалів" на цих місцевих виборах – це заслуга голови київської організації РПУ Марка Греся, екс-очільника Комітету виборців України Ігоря Попова, але головним чином самого Олега Валерійовича. Власне нічого окрім "тарифного майданчика" Олег Валерійович не накреативив, але і тут не вгадав, бо ідея з черговим Майданом – це явно не те, чого хотіли виборці. Крім того на поразку Ляшка знову попрацював Віктор Шокін, політтехнологічно посадивши Мосійчука.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 9

9. Михайло Подоляк (Сергій Думчев та "Рух за Реформи")
Слогани: "Справжні реформи гарантуємо", "Еволюція київської влади. Ера Думчева", "Прибрати зайвих, покарати винних"

Київським проектом "Рух за Реформи" та кандидатом в мери від цього проекту Серієм Думчевим займався Михайло Подоляк – екс-головред сайту "Обозреватель". Він і опинився найбільшим лузером цих виборів. Попри агресивну, креативну та дуже дорогу рекламу, Думчев з тріском вибори програв. Але для його політтехнолога є і позитивний момент – слогани з кампанії Думчева одразу ж стали мемами, але знову ж таки завдяки саме поразці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme