Фаворити довиборів: На Луганщині змагаються "Наш край" та Опоблок

Depo.ua вирішив розповісти про основних фаворитів на довиборах на семи округах, які пройдуть цієї неділі

Дмитро Писарчук

На окрузі №114 (Луганська область) головними претендентами на перемогу є "нашокраянин" Сергій Шахов, самовисуванець Валерій Мошенський та опоблоківець Борис Лебедєв.

Сергій Шахов, самовисуванець

Один з головних фаворитів перегонів на виборах.

Сергій Шахов народився 7 травня 1975 року в селищі Саяк Джезказганської області в Казахстані. Втім, у 1976 році сім'я переїхала на постійне місце проживання в місто Кадіївка. У 2011 році отримав диплом магістра Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого.

Є засновником Стахановської міської громадської організації «Добродій», яка надає благодійну допомогу інтернатам, середнім загальноосвітнім школам і гімназіям, дошкільним навчальним закладам, лікарням, спортивним товариствам. На місцевих виборах 2006 року обраний депутатом Луганської обласної ради п'ятого скликання (закріплений округ м. Стаханов). З 8 грудня 2010 є членом виконавчого комітету Стахановської міської ради. У 2012 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець. Лідер і засновник громадської організації «Народна довіра».

З 2015 року – депутат Сєвєродонецької міської ради від партії «Наш край». Також обіймає посаду голови Луганського обласного осередку партії «Наш Край».

Борис Лебедєв, кандидат від «Опозиційного блоку»

Попри досить серйозні позиції «Опоблоку» на Луганщині у Лебедєва, якого вважають не дуже сильним кандидатом, не такі вже й великі шанси зачепитися за мандат.

Лебедєв народився 9 березня 1967 року в місті Краснодон Луганської області. У 1992 закінчив Луганський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво», ставши інженером-будівельником, після чого отримав там кваліфікацію організатора-економіста сільськогосподарських підприємств. У 2002  році закінчив Луганский державний аграрний університет за спеціальністю «Механізація сільського господарства» і здобув кваліфікацію інженера - механіка.

У 1992 році став головним інженером Новопсковської райспоживспілки. З 1993 по 1995 рік був директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Лада ЛТД». З 1995 по 2000 рік - голова КФХ «Лебедь».

У 2000 Лебедєв став головним інженером – інспектором по нагляду за станом сільськогосподарських машин і обладнання, начальник інспекції держтехнагляду Новопсковської райдержадміністрації. Вже у наступному році став заступником голови Новопсковської РДАї з питань будівництва, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту та зв’язку. З 2007 по 2014 рік Лебедєв був головою Новопсковської РДА. У грудні 2015 року після місцевих виборів він став головою Новопсковської районної ради.

Валерій Мошенський, самовисуванець

Великі фінансові ресурси Мошенського – ні для кого не секрет. Втім, є серйозні сумніви в тому, що йому вдасться перемогти у цьому надскладному окрузі.

Мошенський народився 1 червня 1957 року в смт. Ящикове Луганської області. У 1974 року навчався в Комунарському ГП ТУ № 81 Єнакієвського спецуправління № 116 тресту «Донбасстальконструкція». У 2004 році закінчив Академію праці і соціальних відносин Федерації профспілок України за спеціальністю «Маркетинг» (кваліфікація — економіст) та в 2005 році Національний авіаційний університет за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» (кваліфікація — інженер-будівельник.

Починав працювати монтажником з монтажу сталевих і залізобетонних конструкцій Єнакієвського спецуправління № 116. Втім, з 1975 року працює в Києві – спочатку електрозварником СБМУ-28 тресту «Київміськбуд-6». З 1987 по 1988 рік був формувальником формувального цеху № 1 на заводі залізобетонних виробів Головкиївміськбуду. З 1989 по 1995 рік – голова кооперативу «Прогрес». З 1995 по 1998 рік Мошенський був директором ТОВ «Планета-М» після чого з 1998 по 2002 рік – директором ПП «Планета-Л».

З 2003 року Мошенський був головним менеджером з питань комерційної діяльності та управління ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД». У 2008 році він став головою наглядової ради ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД», і в Києві запам’ятався будівництвом Подільсько-Воскресенського мосту, в результаті якого один з найбільших кранів світу «Захарій», що названо на честь батька Мошенського, впав в Дніпро.

Мошенський був членом Народної Партії, головою Київської міської партійної організації Народної Партії, членом Політради Народної Партії. З 2008 року був депутатом Київської міської ради та головою депутатської фракції «Народна Партія». На парламентських виборах 2012 р. був обраний народним депутатом України по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 108, набравши 35,19% голосів виборців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори-2016