"Закон про мову" запровадить іспити для держслужбовців

У разі прийняття "мовного закону" через два роки державні службовці почнуть здавати іспити

"Закон про мову" запровадить іспити для…

Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань культури і духовності, нардеп від "Самопомічі" Ірина Подоляк.

За її словами, в законі про держслужбу прописано певні вимоги до застосування української мови. У той же час "мовний закон" містить уточнюючі моменти.

"Люди, які претендують на посади в органах місцевого самоврядування, будуть здавати безкоштовний іспит і підтверджувати рівень володіння мови сертифікатом", - зазначила Подоляк.

Вона також підкреслила, що для працівників медичних або технічних закладів такий іспит не буде обов'язковим, в їх випадку досить виписки з атестата про вивчення української мови.

"Норма, яка буде вимагати сертифікат на знання української мови, набирає чинності через два роки після прийняття закону", - додала Подоляк.

Також, за словами нардепа, після набуття чинності "мовним законом" в Україні будуть створені інституції, які регулюватимуть виконання цього закону. 

Зокрема, буде створено Національну комісію з питань державної мови.

"Ми розуміємо, що повинні бути створені інституції. Буде створена Національна комісія з питань державної мови, яка буде визначати, який рівень знання української мови є достатнім для кожної категорії працівників бюджетної чи комунальної сфери", - повідомила Подоляк.

За її словами, сертифікати на знання української мови також будуть вимагати у тих, хто прагне отримати громадянство України.

"Сертифікати вимагатимуть і у новопризначених (посадовців,  - ред.), і тих, хто зараз працює і надалі буде працювати, це також стосується. Тих, хто хоче набути громадянство - це так само буде стосуватись", - додала парламентар.

Нагадаємо, голова ВР Андрій Парубій заявив, що цього тижня Верховна Рада України має першочергово розглянути законопроекти про нацбезпеку, Державне бюро розслідувань (ДБР) та українську мову.

Також у Раді розповіли, як каратимуть за недотримання "мовного закону".

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme