У США Ассанжу загрожує страта, - WikiLeaks

WikiLeaks стверджує, що міністерство юстиції США намагається завести справу проти Джуліана Ассанжа на підставі закону про шпигунство, який передбачає максимальне покарання у вигляді смертної кари

Про це йдеться в повідомленні порталу у Twitter, передає Depo.ua.

"Міністерство юстиції США намагається завести справу стосовно Джуліана Ассанжа, засновану на законі про шпигунство. Звинувачення за законом про шпигунство можуть каратися смертю", - повідомили у WikiLeaks.

WikiLeaks прикріпив до твіту посилання на портал Netzpolitik.org, який стверджує, що "офіс федерального прокурора США визнав, що також веде розслідування відносно Ассанжа у зв'язку з "незаконним отриманням і поширенням секретної інформації".

"Про це мін'юст написав у листі колишньому представнику WikiLeaks Даніеля Домшайт-Бергу... Ці звинувачення можуть бути пред'явлені за законом про шпигунство 1917 року", - йдеться в повідомленні.

Портал опублікував лист прокурора США Трейсі Доерті-Маккормік адвокату Домшайт-Бергу. У листі повідомляється, що США планували допитати Домшайт-Берга з приводу "незаконного отримання і поширення секретної інформації" за законом про шпигунство. Лист датований 7 березня 2018 року.

"За запитом США влада Німеччини звертається з проханням, щоб ваш клієнт був добровільно допитаний. Цей лист встановлює умови, за якими вашого клієнта буде заслухано про можливі порушення федерального кримінального законодавства США щодо незаконного отримання і поширення секретної інформації", - йдеться у листі.

Нагадаємо, 11 квітня в Лондоні у посольстві Еквадору британська поліція затримала засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Згодом Скотленд-Ярд підтвердив арешт Ассанжа за запитом США.

Влада Еквадору скасувала рішення про видачу засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу громадянства країни.

У разі визнання американським судом засновика WikiLeaks Джуліана Ассанжа винним в інкримінованих злочинах йому загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Згодом міжнародна анонімна мережа хакерів і активістів Anonymous стала погрожувати Великій Британії і її прихильникам по всьому світу - "відпустіть Ассанжа або поплатитеся".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна