Сезон кишкових інфекцій стартував: Як уникнути хвороби

Гострі кишкові інфекції донині займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці, поступаючись по захворюваності лише грипу та ГРВІ

Сезон кишкових інфекцій стартував: Як ун…

ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ: ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ, ЯК УНИКНУТИ

    Гострі кишкові інфекції донині займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці, поступаючись по захворюваності лише грипу та ГРВІ.
  За даними ВООЗ, щорічно в світі реєструються до 1-1,2 млрд. діарейних захворювань, близько 5 млн. дітей щорічно помирають від кишкових інфекцій та їх ускладнень.
   Гострі кишкові інфекції – це велика група інфекційних захворювань людини, викликаних патогенними та умовно-патогенними бактеріями, вірусами та найпростішими. Збудники гострої кишкової інфекції локалізуються переважними чином в кишківнику.
   Збудником інфекції є людина або тварина. Провідними шляхами передачі інфекції у дітей раннього віку є контактно-побутовий, у дітей старшого віку та дорослих – харчовий та водний. Повітряно-крапельним шляхом кишкові інфекції не передаються.
   Подібні інфекційні захворювання зустрічаються як у поодиноких випадках, так і у вигляді епідемічних спалахів або групових захворювань внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води. Для кишкових інфекцій бактеріальної етіології (дизентерія та ін.) характерний літньо-осінній період зростання рівня захворюваності, для вірусних (рото вірусні інфекції та ін.) – осінньо-зимовий період. Захворювання проявляється через декілька годин після прийому інфікованого продукту.
     Симптоми хвороби виникають раптово і швидко посилюються. З’являються мерзлякуватість, блювання, переймистий біль у животі, частіше в епігастрії і в області пупка. Спостерігається багаторазове блювання. Випорожнення рідкі або водянисті, смердючі, до 10 разів на добу і частіше, можуть бути з прожилками крові та слизу. Температура тіла піднімається від 37°C до 40°C. Шкіра бліда, інколи з ціанозом, суха. Пульс частий, артеріальний тиск низький. Тривалість хвороби від 1 до 7 днів.
   Лікування має бути комплексним починатися негайно. В Ярмолинецькому районі за чотири місяці зареєстровано18 випадків гострих кишкових захворювань, що в 6 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. В тому числі 9 гастроентероколітів (проти двох в минулому році) та 9 дизентерій (проти одної за аналогічний період).
    Профілактика гострих кишкових інфекцій передбачає дотримання санітарно-гігієнічних правил на підприємствах харчової промисловості і громадського харчування, а також норм зберігання продуктів, що швидко псуються.
    З метою попередження зараження на гострі кишкові інфекції рекомендовано вживати у їжу м’ясні, рибні та інші продукти після термічної обробки, уникати вживання продуктів, які довго зберігались – пиріжки, холодці, тістечка, ковбаси тощо і ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням, дотримуватися чистоти обіднього посуду та рук.

Помічник лікаря-епідеміолога Ярмолинецького міжрайонного
відділу ДУ "Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України"                                            Ковалик Г.М.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme