Повернення Приватбанку колишнім власникам неможливе, - НБУ

Повернення Приватбанку колишнім власникам через скасування націоналізації є неможливим

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, повідомляє Depo.ua.

"Єдиною альтернативою націоналізації Приватбанку була його ліквідація, що для нас було неприйнятним і неможливим… Повернення банку колишнім власникам через скасування націоналізації неможливе", - заявила вона.

Вона також зазначила, що націоналізація Приватбанку була вимушеним кроком та відбулася відповідно до чинного законодавства.

Нагадаємо, 8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

18 квітня Окружний адмінсуд Києва ухвалив скасувати рішення НБУ про визнання неплатоспроможним "Приватбанку", що призвело до його націоналізації.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна