"Північний потік-2" може судитися з ЄС через нові газові правила

Компанія, що стоїть за газопроводом "Північний потік-2", погрожує подати до Суду Європейського Союзу, якщо їй не вдасться уникнути нових положень, які, за її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, інвестовані у проект

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Politico.

Так, виконавчий директор "Північного потоку-2" Матіас Варніг написав у листі до президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера, що, якщо трубопровід не матиме права на відступ від нових газових правил, "цей захід буде дискримінаційним (стосовно "Північного потоку-2 – ред.".) як до інвестора".

Також, за його словами, ЄС може порушити міжнародний договір.

Водночас представник Комісії пояснив: "Трубопровід повинен бути готовий до комерційної експлуатації на дату набуття чинності зміненої директиви, щоб розглядати його як існуючий трубопровід згідно з новим законодавством. Сумнівно, чи почне "Північний потік 2" діяти до набуття чинності зміненої директиви".

У "Північному потоку-2" заявили, що вже інвестували понад 5,8 млрд євро в планування і будівництво проекту в 10 млрд євро.

Компанія також уже проклала понад 1000 кілометрів трубопроводу, але все ще потребує дозволу Данії.

Відомо також, що в Єврокомісії зауважували, що газопровід "Північний потік-2", ймовірно, не запрацює впродовж ще декількох років.

Нагадаємо, Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС, яка також буде застосовуватися до трубопроводів із третіх країн, таких як "Північний потік-2" російського "Газпрому".

Довідка: Оскільки видобуток і транспортування газу не можуть перебувати під контролем однієї компанії, "Газпрому" доведеться відмовитися від права власності на трубопровід на території ЄС, і відкрити використання трубопроводу для третіх сторін. Це може мати великі економічні наслідки для "Північного потоку-2".

Відповідно до директиви, нові трубопроводи можуть бути предметом винятків, але вони повинні бути схвалені Європейською комісією та підлягати суворим умовам.

Водночас "Північний потік-2" стверджує, що має право на виняток, що застосовується до трубопроводів, які вже "завершені". Очікується, що новий закон набуде чинності цього літа. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme