Партнер Путіна "витіснив" Shell із проекту СПГ, – ЗМІ

Компанія Royal Dutch Shell вийшла із проекту з будівництва російського заводу скрапленого природного газу частково тому, що "Газпром" раптово додав ще одного партнера, пов'язаного із союзником президента Росії Володимира Путіна

Про це повідомляє Reuters, передає Depo.ua.

Зазначається, що згідно з даними п'яти джерел агентства, після трьох років роботи над проектом на балтійському узбережжі Shell виявила, що "Газпром" залучив компанію, пов'язану з Аркадієм Ротенбергом, який перебуває в  "чорному списку " американських санкцій.

Несподівана зміна структури партнерів стала одним із ключових факторів, що сприяли оголошенню Shell 10 квітня про те, що вона виходить із проекту, згідно з трьома джерелами, близькими до Shell, та двома іншими джерелами, знайомими з проектом.

На прохання прокоментувати причини виходу, представник Shell заявив, що нічого не додасть до попередньої заяви, в якій заявив, що вихід випливає з оголошення "Газпромом" останнього місяця остаточної концепції проекту.

Представник "Газпрому" також заявив, що компанія не коментує ситуацію.

За словами двох джерел, близьких до Shell, "Газпром" не консультувався із Shell про залучення фірми, яка називається "РусГазДобыча", а просто поставив її перед як фактом.

Всі джерела вказали на те, що із приходом "РусГазДобычи" також прийшли зміни в конфігурацію самого проекту, з якими Shell не відчувала себе комфортно.

Водночас представник Аркадія Ротенберга заявив, що Ротенберг "не має інтересів у цьому бізнесі".

Нагадаємо, санкції на Аркадія Ротенберга та Бориса Ротенберга накладені тому, що брати накопичили величезну кількість багатства за роки правління Путіна і отримали масштабні контракти на проведення робіт для "Газпрому" та зимових Олімпійських ігор 2014 року в російському чорноморському курорті Сочі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна