UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ГПУ порушила справу щодо підготовки дітей до бойових дій в ОРДО

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом сприяння Росії в підготовці дітей до бойових дій

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт ГПУ.

"Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України на підставі публікації "Правозахисники показали, як в ОРДО мілітаризують дітей", розміщеної 5 травня 2019 року на Інтернет – сайті "Українська правда", розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-4, ч. 1 ст. 304, ч. 3 ст. 149 та ч. 1 ст. 438 КК України", - йдеться у повідомленні.

Установлено, що в порушення норм міжнародного права, а також законів та звичаїв війни представники незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки РФ через військові табори і псевдопатріотичні клуби готують дітей до бойових дій. Разом з тим дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та "русского мира".

"Відповідно до статей 47, 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Окупаційна держава може залучати до примусових робіт лише осіб, що перебувають під захистом, яким виповнилося 18 років, і лише до такої роботи, яка є необхідною для забезпечення потреб окупаційної армії або для належного забезпечення населення окупованої країни комунальними послугами, продуктами харчування, житлом, одягом, транспортом та медичними послугами", - підкреслили у ГПУ.

Наголошується, що особи, що перебувають під захистом, не можуть бути примушені виконувати будь-яку роботу, що передбачала б їхню участь у воєнних операціях. Окупаційна держава не може вимагати від осіб, що перебувають під захистом, застосовувати силу для забезпечення безпеки приміщень, де вони виконують доручену їм роботу.

Крім цього, підпунктом ХХVI пункту «в» статті 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачено, що набір або вербування дітей у віці до п'ятнадцяти років у склад національних збройних сил або їх використання для активної участі в бойових діях є військовим злочином.

"На теперішній час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених кричущих правопорушень. Здобуті докази порушення Росією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду", - зазначили у ГПУ.

Нагадаємо, бойовики незаконного формування "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки Росії проводять мілітаризацію дітей, підлітків та молоді, які проживають на окупованій частині Донбасу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"