Голова НБУ розповів про ризики, що очікують на країну у разі денаціоналізації Приватбанку

Денаціоналізація Приватбанку загрожує тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд грн., що може суттєво вплинути на інфляцію
 

Про це заявив голова Нацбанку Яків Смолій під час наради РНБО, повідомляє Depo.ua

"Повернення банку до попередніх власників неможливо, законом це непередбачено, однак рішення, яке було озвучене якщо всетаки повернеться (Приватбанк до Коломойського, - ред.), це загрожує тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд грн. Це сьогодні будуть емісійні кошти, вони можуть суттєво вплинути на інфляцію, бо ми мали подібні випадки у 2014-15 рр, коли довелося докапіталізовувати Нафтогаз. Також ми не можемо спрогнозувати як це вплине на курс, хоча певні коливання вже були сьогодні відчутні", - заявив голова НБУ.

Він зазначив, що наразі робиться все можливе, щоб не допустити паніки. Також Смолій запевнив, що НБУ докладатиме всіх зусиль, щоб не допустити рішення щодо денаціоналізації Приватбанку.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

8 квітня 2019 року Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна