Хто може замінити Луценка: У Зеленського є кандидатури на посаду Генпрокурора

Володимир Зеленський ще офіційно не президент, але вже зрозуміло, що саме він переміг на виборах
 

Хто може замінити Луценка: У Зеленського…

За даними екзит-полів Володимир Зеленський в другому турі президентських виборів переміг Петра Порошенка - 73% проти 25%.

Під час прес-конференції в штабі "Зе", після оголошення даних соціологів, журналісти питали в Зеленського про міжнародну та внутрішню політику, а також команду і посаду генпрокурора в розрізі Юрія Луценка. На що Зеленський відповів коротко і ясно: Луценко - це старий кадр, а його команда бачить на посадах нових людей. 

Як стало відомо Depo.ua, у команді Володимира Зеленського справді вже розглядають заміну Юрія Луценка на посаді очільника ГПУ. Генпрокурором може стати відомий останнім часом опонент Петра Порошенка, скандальний прокурор Костянтин Кулик, а також звільнений перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша. Пропонують ці кандидатури два різних центри впливу в команді "Зе". 

Після інавгурації Зеленський не зможе одноосібно звільнити Луценка та призначити свого генпрокурора, бо його має підтримати парламент. Та вже зараз посаду ділять і сподіваються знайти голоси в Раді за звільнення Луценка.

Хто ці люди

Костянтин Кулик - заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва в ГПУ, глава відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях. Також він є членом слідчої групи у справі олігарха Сергія Курченка.

До переїзду в Київ Кулик працював слідчим харківської прокуратури. В ЗМІ зазначалося, що він був знайомий з покійним Євгеном Жиліним, творцем терористичної організації "Оплот". До отримання посади військового прокурора Кулик хотів стати антикорупційним прокурором. Він подавав документи на здобуття цієї посади, але не пройшов за конкурсом, подав три позови до суду з цього приводу. Як підсумок, Кулик отримав постанову, яка скасовує рішення конкурсної комісії по відбору кандидатів на заміщення адміністративних посад в Антикорупційній прокуратурі. Це рішення поставило під сумнів підсумки конкурсу і створення НАБУ, як такого, але справу зам'яли.

Перед призначенням на високу посаду провів рік в зоні АТО на посаді начальника управління військової прокуратури. До військової прокуратури працював прокурором з нагляду в дотриманні законів у транспортній сфері прокуратури Київської області, до цього-в Миколаївській. У військовій прокуратурі працював слідчим з особливо важливих справ в підпорядкуванні у Володимира Жербицького, заступника Анатолія Матіоса.

В березні вінстав головною дійовою особою скандалу по справі біглого олігарха Курченка, про завершення розслідування якої стало відомо 28 березня. ГПУ повідомила про підозру Курченку і ще 98 особам. Пізніше з'ясувалося, що серед підозрюваних виявилися наближені до Петра Порошенка люди. 

Як тільки інформація про оголошення підозри соратникам Порошенка поширилася в ЗМІ, прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган написала у Facebook, що повідомлення про підозру багатьом людям з оточення президента було здійснено з порушенням процесуального законодавства, тому "зазначені особи не вважаються підозрюваними в розумінні ст. 42 КПК".

29 березня ГПУ викликала Кулика на допит, він почав говорити, що йоно можуть затримати, а ГПУ планує в його будинку обшук. 

В ефірі "Право на владу" на каналі "1+1" Порошенко пригрозив Кулику, що він буде відповідати за брехню.

У ГПУ казали, що Кулик пов'язаний з Ігорем Коломойським. 13-17 березня Костянтин Кулик відбув з сім'єю в Ізраїль, повідомивши керівництву ГПУ, що причина візиту - лікування дочки. Джерела видання"Цензор.Нет" в ГПУ зазначили, що "Кулик зустрічався з проживаючим в Ізраїлі олігархом Ігорем Коломойським". Сам Коломойський це спростував.

ЗМІ також писали про те, що Кулик був пов'язаний з екс-главою ГПУ Віктором Шокіним і головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

Окрім цього, Кулик був обвинуваченим у справі про незаконне збагачення. У жовтні 2016 року САП передала кримінальну справу до суду. Слідство стверджувало, що Кулик за півтора року купив майна на суму більшу, ніж його зарплата за п'ять років.

4 липня 2016 року Солом'янський районний суд Києва тимчасово відсторонив його від посади і відпустив під особисте зобов'язання. 13 липня 2016 року Апеляційний суд поновив Кулика на посаді військового прокурора сил АТО.

У квітні 2017 року його перевели на роботу в ГПУ.

Микола Голомша був першим заступником Генпрокурора України. Його звільнили з посади в порядку виконання закону україни "Про очищення влади" (про люстрацію).

Він народився в селі Тухля, Сколівського району на Львівщині. Закінчив Харківський юридичний інститут в 1988 році, спеціальність - "правознавство". І пішов працювати в органи прокуратури. Був слідчим у Стрийській райпрокуратурі. З 1992 по 2000 рік займав низку посад в прокуратурі Львівської області. Починав зі слідчого, пішов першим заступником облпрокурора.

У 2000-2001 роках працював першим заступником прокурора Чернівецької області. Звідти пішов на підвищення в Генеральну прокуратуру: у 2001 році кілька місяців очолював відділ нагляду за додержанням природоохоронного законодавства.

У вересні 2001-го був призначений на посаду прокурора Рівненської області. У листопаді 2003-го став заступником Генпрокурора України.

У квітні 2007-го переведений на посаду прокурора Львівської області, проте вже в травні повернутий на попередню посаду в ГПУ. 

Після проведення дострокових парламентських виборів восени 2007 року Голомшу називали майбутнім Генпрокурором. За інформацією низки ЗМІ, це було пов'язано з деякими успіхами в розслідуванні справи про отруєння Віктора Ющенка.

Варто відзначити, що проти переводу Голомші з ГПУ в прокуратуру Львівської області активно виступали представники БЮТ. У квітні 2007 року деякі "бютівці" висловлювали думку, що таким чином "Партія регіонів" готує імпічмент Віктору Ющенку (без генпрокурора процедуру імпічменту провести неможливо). У той же час, в кінці 2007 року ідею призначення Миколи Голомші на пост Генерального прокурора "нунсівці" сприйняли досить прохолодно, висловивши надію, що пост Генпрокурора займе людина, кандидатура якого буде узгоджена на коаліційній нараді.

У січні 2008-го стало відомо, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу у зв'язку зі спробою отруєння Миколи Голомші парами ртуті в його власному службовому кабінеті. Як повідомила прес-служба ГПУ, на робочому місці замгенпрокурора дійсно знайшли сліди цього отруйного металу. А за даними газети "Сегодня", в кінці грудня 2007 року Голомша навіть встиг надихатися небезпечними парами, в зв'язку з чим потрапив на лікарняний.

22 липня 2010-го Голомша був  понижений на посаді до військового прокурора Центрального регіону. Це пониження пов'язували із визнанням Голодомору геноцидом українського народу. Голомша курирував цей судовий процес від прокуратури, і за його підписом матеріали, зібрані СБУ, пішли до суду. Відкликати свій підпис на прохання команди Януковича він відмовився, а його пониженням займався Віктор Пошонка - Генпрокурор часів Януковича.

З 25 лютого 2014-го Голомша був Першим заступником Генерального прокурора України і як повідомлялося, потрапив під люстрацію. Генеральний прокурор Віталій Ярема 23 жовтня 2014 року звільнив Миколу Голомшу з посади першого заступника генпрокурора. Згідно з наказом від 23 жовтня, Голомшу звільнено у зв'язку з припиненням трудового договору відповідно до п. 7-2 ст. 36 Кодексу законів про працю, тобто на підставі, передбаченою законом "Про очищення влади" (про люстрацію).

Голомша пішов судитися. Вимагав поновити його на посаді. З відповідним зверненням звертався до Феміди, але тяганина триває вже давно. Справу розглядав Окружний адмінсуд Києва. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme