Дочка Пєскова працює в Європарламенті

Дочка прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова працює стажером у Європейському парламенті

Дочка Пєскова працює в Європарламенті…

Про це повідомила євродепутатка від Латвії Сандра Калнієте, повідомляє Depo.ua з посиланням на Delfi.

Вона стривожена, що в Європарламенті працює Єлизавета Пєскова — дочка Дмітрія Пєскова, прес-секретаря президента Росії Володимира Путіна.

Калнієте написала звернення до керівництва ЄП, в якому називає цю ситуацію "неприпустимою" і "компрометуючою Європарламент як інституцію".

Калнієте побоюється того, що Єлизавета Пєскова має доступ до баз даних Європарламенту. За її словами, це "суперечить будь-яким стандартам безпеки".

"Ми безумовно можемо взяти процес під контроль, щоб в Європарламенті не працювали члени сімей представників режиму Путіна", — обурена євродепутатка.

Як повідомляє  Радіо Свобода, двадцятиоднорічна Єлізавета Пєскова офіційно зареєстрована стажером в офісі французького євродепутата Емеріка Шопрада, який публічно підтримував анексію українського Криму Росією в 2014-му. Вона має безперешкодний доступ до низки документів Європейського Союзу.

Євродепутат Емерік Шопрад у відповідь на запит підтвердив, що в його команді справді працює дочка впливового російського чиновника, і зазначив, що це вже її друге стажування в Європарламенті.

"Пані Пєскова, безумовно, дочка важливої в Російській Федерації персони, але як студент, вона має не менше прав, ніж інші молоді люди, що проходять стажування як частину їхнього навчання", — відповів Шопрад.

Він додав, що Пєскова наразі не веде професійної діяльності на Росії, ні в приватних, ні в державних інституціях.

"Відповідно, тут не може бути конфлікту інтересів у виконанні мого мандату депутата Європейського Парламенту", — зазначив Емерік Шопрад.

Емерік Шопрад, в офісі якого зареєстрована Єлізавета Пєскова, — є членом комітету з закордонних справ Європарламенту, а також підкомітету з питань безпеки і оборони. Крім того, він є делегатом в Комітеті парламентського співробітництва ЄС-Росія.

Шопрад був одним із міжнародних спостерігачів на організованому Москвою після військового захоплення Криму "референдумі" в березні 2014-го. Тоді від визнав його "виправданим", що суперечило позиції Європейського Союзу. Резолюція Генеральної асамблеї ООН, яку підтримали 100 країн, оголосила референдум недійсним.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme