Акціонери "Facebook" хочуть усунути від управління компанією її засновника Цукерберга

Начебто однією з причин є те, що керівництво компанії не змогло врятувати її від падіння вартості на 40% 
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

Зокрема, група акціонерів компанії Facebook наполягає на тому, що засновник соціальної мережі Марк Цукерберг повинен втратити посаду голови правління. Про це йдеться в заяві компанії на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США.

Автори ініціативи включили її в план обговорення на річних зборах, яке мають пройти 30 травня. Акціонери вказують, що з липня 2018 року оціночна вартість Facebook впала на 40% через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій. Автори вимоги підкреслюють, що в компанії зберігається дискримінація деяких акціонерів: ряду власників акцій надається більше прав голосу.

Це, в першу чергу стосується Цукерберга - при тому, що йому належить лише 13% акцій компанії, в правлінні за ним закріплена частка в 51% всіх голосів. Це дає Цукербергу можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії.

"Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності", - підкреслюють автори заяви. Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії - в їх числі, поширення на базі Facebook неправдивої інформації та втручання у вибори.

"Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії - акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення (всього цього), спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю", - йдеться в заяві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна