Звинувачений в організації "міфічних диверсій" у Криму спростував заяви ФСБ

Звинувачений ФСБ Росії в організації "диверсій" в окупованому Криму Володимир Сердюк повідомив, що єдина правда з озвученої російськими ЗМІ інформації - це правильно написане прізвище та ім'я і що він дійсно служив у 37-му батальйоні

Звинувачений в організації "міфічних див…

Про це він заявив у коментарі "Громадському", передає depo.ua.

"Я служив у 37-му батальйоні офіцером-психологом. Моїми обов'язками було говорити з людьми, боротися з "аватарами", оформлювати СЗЧ (самовільне залишення частини – ред.). Ні до розвідки, ні до спецслужб я стосунку не мав і не маю. І не хочу, бо не володію ні знаннями, ні досвідом. Нісенітниця якась.

Я ніколи не був начальником розвідки. Тільки сьогодні зранку дістався до інтернету і почитав усе, що пишуть. Шокований. Не терорист, не задумую нічого. Живу собі і родину годую. А тут прогримів на всю країну. Мені телефонують, а я навіть не знаю, що коментувати. Тривожно через усе це", - розповідає Сердюк.

Він також розповів, що був демобілізований 30 вересня 2015 року. Нині мешкає у Києві та займається тим бізнесом, який залишив до війни: невеликим проектним бюро.

"Женю (Євгена Панова - ред.) я знаю, в мене навіть є записи, коли я з ним спілкувався, відповідно до своїх обов'язків. Я не знаю, що він там розказав, але, очевидно, не по своїй волі. Ми з ним служили в один час, але призвали його раніше. Відповідно, він і звільнився раніше. Він же назвав ще двох бійців із нашого батальйону. Це Олексій Сандул та Олег Дмитренко.

Олексій взагалі після осколкового поранення, в нього рука не працює. Він постійно по лікарнях. Олегу стільки ж, скільки мені - за 50 років. Ну, який із нього розвідник? Із Євгеном ми спілкувалися час від часу, телефони є. Бачили на масових заходах нашого батальйону. Я знав, що він в Енергодарі. Влаштувався на роботу. Я порадів ще за нього", - додав Сердюк.

Нісенітницею він також вважає і те, в чому підозрюють Панова, з яким він свого часу служив.

"По відео зрозуміло, що його били. Реакція якась заторможена. Помітне нестикування. Навіть коли він моє прізвище називає, з паузами. Таке враження, наче йому хтось диктує. Він патріотично налаштований, але в нього здоров'я слабке. Він коли ще до нас прийшов, було дивно, як його у військкоматі з таким здоров'ям пропустили", - зазначив Сердюк.

Раніше, у спецслужбах Росії заявили, що організатором "диверсії" в окупованому Криму був колишній український військовий Володимир Сердюк.

Нагадаємо, 10 серпня у ФСБ Росії заявили, що нібито запобігли скоєнню в Криму терористичних актів, підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.  У ФСБ стверджували, що  в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ виявлена група диверсантів, а потім ліквідована "агентурна мережа" ГУР Міноборони України. Крім того, у ФСБ заявили, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділами Міністерства оборони України нібито були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які запобігли російські силові підрозділи.

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в терорі. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що ці закиди лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. 

Російські правоохоронці заявили про затримання семи "диверсантів". Однак РосТБ показало тільки одного затриманого - 39-річного запоріжця Євгена Панова. Його брат Ігор Котелянець заявив, що чоловіка викрали у Запорізькій області та відвезли у Крим. 

На допиті Панов розповів подробиці підготовки "терактів", а також перерахував об'єкти, на які планували напасти, серед них - завод "Титан", Керченська переправа, вертолітний полк. Та назвав прізвища "спільників".

Також, міністерство оборони спростовує звинувачення ФСБ і повідомляє, що у складі Головного управління розвідки ніколи не існувало 37-го батальйону 56-ї бригади.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme