ГПУ затримала відправника скандальних СМС - сина судді Чернушенка

Слідчі Генпрокуратури спільно з працівниками СБУ затримали автора SMS-повідомлень, адресованих судді Апеляційного суду м. Києва Антону Чернушенку

ГПУ затримала відправника скандальних СМ…

Про це depo.ua повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури.

"Слідчі прокуратури спільно з працівниками СБУ 02 липня 2015 року в порядку ст. 208 КПК України затримали автора SMS-повідомлень, який є сином голови Апеляційного суду м. Києва Чернушенка", - йдеться у повідомленні.

"У вказаних SMS-повідомленнях містились вказівки про прийняття рішень у судових справах, що розглядаються Апеляційним судом м. Києва, які отримував суддя Апеляційного суду м. Києва Чернушенко", - зазначили у Генпрокуратурі.

"Встановлено, що упродовж січня 2013 - червня 2015 років Дмитро Чернушенко, зі свого мобільного телефону надсилав SMS-повідомлення судді Апеляційного суду м. Києва - Антону Чернушенку із вказівками щодо прийняття рішення у справах, які перебувають на розгляді у вказаному суді", - зазначили у ГПУ.

"Надалі Антон Чернушенко вчиняв втручання в автоматизовану систему документообігу суду "АСЕД Апеляція" з метою штучного розподілу справ та визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає вказану справу, щоб мати змогу постановляти завідомо неправосудні рішення (ухвали)", - зазначили в Генпрокуратурі.

Затриманий Дмитро Чернушенко знаходиться в СІЗО, упродовж 24 годин після затримання йому має бути оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, після чого готуватимуться документи для звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада надала дозвіл на затримання і арешт голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка, який підозрюється в ухваленні завідомо неправдивих рішень.

За даними прокуратури, Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті.

Крім того,  прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Як стало відомо 1 липня, суддя Чернушенко зник

Читайте також: Чернушенко зник, бо всім вигідно керувати судами по СМС

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme