За рік Україна заробила лише один додатковий бал у рейтингу сприйняття корупції

За рік Україні вдалося заробити лише один додатковий бал за результатами світового Індексу сприйняття корупції CPI 2015 року

На сьогоднішній день індекс CPI країни складає 27 балів зі 100 можливих, що лише на 1 бал більше, ніж минулого року, передає depo.ua з посиланням на сайт Transparency International.

У всесвітньому рейтингу Україна посідає 130 місце зі 168 позицій. У минулому році країна була на 142-му місці зі 175 позицій.

"Здійснити невеличке зростання індексу Україні вдалося завдяки збільшенню суспільного осуду корупціонерів, створенню антикорупційних органів та появі руху викривачів корупції. А от зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у стосунках бізнесу та влади не дають Україні зробити рішучій крок уперед за показниками СРІ", - йдеться у повідомленні.

Як свідчать дані дослідження Bertelsmann Foundation Transformation Index, які враховуються при визначенні CPI, здобути підвищення рейтингу цього року Україні вдалося завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів. Збільшилася кількість викривачів корупції, зростає число гострих матеріалів про корупціонерів у ЗМІ на які влада змушена реагувати.

"Представники законодавчої та виконавчої гілки влади дедалі менше використовують свої службові повноваження для незаконного збагачення, побоюючись зіпсувати свій імідж в очах суспільства. Утім, питання невідворотності покарання корупціонерів залишає бажати кращого. На сьогоднішній день високопосадовці рідко притягуються до відповідальності та отримують належне покарання за свої злочини", - йдеться у повідомленні організації.

За рік Україна заробила лише один додатковий бал у рейтингу сприйняття корупції - фото 1

"Показники цьогорічного індексу CPI підтверджують, що рушійною силою змін в Україні є самі громадяни: громадські організації, журналісти-розслідувачі, викривачі корупції. Саме вони контролюють посадовців, під їхнім тиском справи проти корупціонерів при владі доходять до суду. Але далі система чинить спротив, і реально мало хто з корупціонерів отримує справедливе покарання", -  коментує результати CPI-2015  виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

Для справжніх антикорупційних змін в Україні Тransparency International Україна закликає уряд, парламент та президента зробити п’ять кроків:

  • Невідкладно забезпечити роботу незалежних антикорупційних органів. Здійснити запуск Національного агентства з питань запобігання корупції та ініціювати роботу системи електронного декларування. Передбачити належне фінансування цього органу у бюджеті. Забезпечити прозоре функціонування Національного  антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • Імплементувати закон про прозоре фінансування політичних партій;
  • Здійснити реальну судову реформу. Довести до завершення розслідування злочинів режиму В. Януковича. Припинити ганебну суддівську практику звільнення високопосадовців-хабарників від ув’язнення; 
  • Забезпечити принцип невідворотнього покарання для посадовців, що вчинили корупційний злочин, у тому числі за подання неправдивої інформації в декларації.
  • Імплементувати закон про публічні закупівлі. Знизити корупційні ризики при закупівлях за державні кошти.

Трійкою лідерів у найвідомішому світовому антикорупційному рейтингу CPI 2015 року є Данія, Фінляндія та Швеція із 91, 90 і 89 балами відповідно. Найкорупційнішими країнами світу є Північна Корея та Сомалі із 8 балами. "Колегами" України за ганебним антикорупційним індексом 27 балів є Іран, Камерун, Непал, Нікарагуа і Парагвай.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme