Як Росія крала в України Крим (ФОТО)

Сьогодні виповнюється рівно рік, як Російська Федерація завершила процедуру окупації Криму, підписавши в Москві так званий міждержавний договір про приєднання Криму до Російської Федерації

Тарас Паньо
Журналист отдела международной политики
Як Росія крала в України Крим (ФОТО)…

Depo.ua вирішило нагадати хронологію подій російської окупації українського півострова.

26 лютого 2014 року, після перемоги Майдану та втечі Януковича, на площі перед будівлею Верховної Ради Криму зібралися два мітинги: татари проти проросійських активістів руху «Русское единство». Рух очолював тодішній депутат, а нині так званий прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов. На сесії Верховної Ради повинні були прийматися сепаратистські рішення: звернення до Путіна з проханням прийняти Крим до складу Росії і призначення референдуму.

 


Ситуація була тривожною. На площі в якийсь момент спалахнули сутички. Одна частина натовпу пішла на іншу. В результаті сутичок дві людини загинули: один в тисняві, в іншого не витримало серце.

 


Сесія Верховної Ради Криму в той день так і не відбулася - не вдалося зібрати кворум. Багато народних обранців коливалися і в зал просто не прийшли.

 

У Крим почали таємно з'їжджатися посланці Москви. Ігор Гіркін (Стрєлков), який був під час тих подій у Криму, в одному з інтерв'ю заявив, що знаходився на півострові з 21 лютого.


 

О 4.30 ранку 27 лютого 2014 року, тобто на світанку наступного дня після зіткнень в центрі Сімферополя, будівлі Верховного Ради і Ради міністрів Криму захопили невідомі озброєні люди, пізніше прозвані «зеленими чоловічками». Це були російські військові.

Росіяни висунули головним претендентом на пост глави підконтролного собі кримського уряду Аксьонова на прізвисько "Гоблін". Зрештою під дулами автоматів "зелених чоловічків" він був затверджений прем'єром лише 53 голосами «за» із 100.

 

Для проведення так званого референдуму спікеру Верховної Ради Криму необхідно було отримати гарантії підтримки від Москви: народні обранці дуже боялися, що Київ зробить жорсткі кроки. Константинова по телефону з'єднали з Володимиром Путіним. І тільки після цього питання плебісциту було винесено на голосування депутатів. 

28 лютого 2014 року, на наступний день після оголошення Кримом референдуму лідер «Справедливої ​​Росії» Сергій Миронов вніс в Думу законопроект про спрощення порядку прийому до складу Росії нових територій. Для цього мешканцям «від'єднуваних земель» досить проголосувати про приєднання до РФ на референдумі або ж з відповідним проханням до неї повинні звернутися органи місцевої влади. 


Остаточне рішення за формулюванням референдуму: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» - Було прийнято в ніч з 5 на 6 березня. 


6 березня 2014 року контрольована росыйськими выйськовими Верховна Рада Криму офіційно прийняла рішення про дату плебісциту, він був перенесений з 30 березня на 16-е (спочатку референдум був призначений на 25 травня, день президентських виборів в Україні).

 

16 березня 2014 року псевдореферендум провели під ретельним контролем "зелених чоловічків". Згідно з даними окупаційної влади, за входження до складу Росії проголосували 96,77% громадян, у Севастополі - 95,6%. Того ж дня Верховний Рада Криму оголосила республіку незалежною державою. 

 


Через день, 18 березня, Володимир Путін на церемонії в Кремлі підписав договір про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії. Ані результати "референдуму", ані рішення про анексію жодна цивілізована країна так і не визнала. 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme