Як Наливайченко слізно просив Кличка звільнити його

Сьогоднішнє голосування підтвердило неформальні домовленості між президентом та Віталієм Кличком та іншими політсилами, які спочатку виступали проти голосування за відставку голови СБУ Валентина Наливайченка

Як Наливайченко слізно просив Кличка зві…

Перепетії з відставкою голови СБУ Валентина Наливайченка засвідчили: незважаючи на спротив, всі політичні гравці, що входять до коаліції, є дуже навіть договороздатними. Особливо відзначився в кардинальній зміні своїх поглядів Віталій Кличко. Ще буквально два дні тому Кличко публічно виступав проти зняття Валентина Наливайченка з посади голови СБУ, закликавши не підтримувати відповідне подання президента. Вже сьогодні буквально перед голосуванням Кличко різко змінив свої погляди, заявивши, що Наливайченко сам попросив УДАР "злити" його.

В результаті більшість "ударівців" дружньо проголосували за відставку. Щоправда, і тут виникли свої нюанси. Так, проти цього рішення виступили три представники УДАРу, пов'язані з Наливайченком - Єгор Фірсов, Микола Люшняк та Андрій Кіт. Не голосував Валерій Іщенко, якого пов'язують з вже екс-головою СБУ, і який минулого року потрапив у скандал зі своїм помічником-"смотрящим" на Дніпропетровщині. Дехто з "ударівців" був помічений у Верховній Раді перед голосуванням, але чомусь, за даними голосування, вважається відсутнім. Мова, зокрема, йде про Віктора Чумака, який за даними depo.ua, збирався голосувати за відставку Наливайченка ще з самого початку скандалу попри рішення Кличка, але, вочевидь, вирішив не "палитися". 

Втім, тут варто звернути увагу на причини зміни поглядів Кличком. За інформацією depo.ua, під час перемовин з президентом мер Києва попросив забезпечити проведення мерських виборів в Києві в один тур. І, як розповів нашому виданню один з депутатів-"ударівців" не під диктофонний запис, йому вдалося домогтися свого.

Так, під час спілкування з депутатами, кореспондент depo.ua дізнався, що мова йде про хитру схему: всі чотири законопроекти зі змінами до виборчого законодавства, що подані до Верховної Ради, просто не наберуть необхідних 226 голосів. В результаті, залишиться лише чинний закон зразка 2010 року. "Можливо, деякий марафет в старий закон ми все ж таки внесемо. Але норми про двотурові мерські вибори там не буде", - зазначив один з депутатів коаліції, додавши, що "ударівці" на відріз відмовляються підтримувати таку норму.

Зрозуміло чому. Один тур автоматично робить Віталія Кличка мером Києва, бо інші супротивники не дотягують до його стартового рейтингу. У другому турі, вочевидь, виникли б серйозні проблеми. Щоправда, не тільки Кличку вигідне збереження старої виборчої системи. Так, мова йде про те, що і "Самопоміч" підтримує, якщо вибори мера Львова пройдуть у один тур. В результаті, більшість цієї фракції також виступила за відставку Наливайченка, хоча спочатку не думала цього робити. Щоправда, з 31 члена фракції вісім депутатів таки не захотіли підтримувати це рішення. Мова, зокрема, йде про Семена Семенченка та Павла Кишкаря, які, за деякими даними, мають стосунок до Ігоря Коломойського.

Також важливо, що майже одностайно за рішення по Наливайченку проголосувала депутатська група Єремеєва. Можливо, це пов'язано з тим, що і їм було б вигідно зберегти стару систему виборчого законодавства: при відкритих списках та відсутності реальної партії ловити на осінніх місцевих виборах їм було б нічого.

Цікаво голосували у "Народному фронті". Окрім відсутніх, проти рішення щодо відставки голови СБУ не проголосували лише три депутати: козак Михайло Гаврилюк, екс-гвардієць Михайло Бондар та обухівський мажоритарник Віктор Романюк. Втім варто зазначити, що, наприклад, екс-заступник голови СБУ Андрій Левус був відсутнім під час голосування за свого колишнього шефа. 

За деякими даними, були свої причини проголосувати за відставку Наливайченка і у "Батьківщини". Проблема полягає у наступному: міністр екології Ігор Шевченко своїми поїздками до Франції фактично підставив Юлію Тимошенко під критику. Враховуючи той факт, що деякі народні депутати неодноразово заявляли, що свою квоту Юлія Володимирівна віддала екс-"регіоналу" Олександру Онищенку за кругленьку суму. Тепер для Тимошенко зроблять "зелений коридор" у заміні скандального Шевченка на когось іншого.

Враховуючи всю цю історію, на жаль, доводиться констатувати, що політичні "договорняки" залишаються актуальним явищем, як це було і за часів Януковича.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme