Вадим Денисенко: російські політтехнологи знову ставлять на російську мову

depo.ua дізнався у народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Денисенка, для чого знову роздмухується тема російської мови

Вадим Денисенко: російські політтехнолог…

Як Ви прокоментуєте результати дослідження КМІС, у якому сказано, що фактично 50 відсотків українців не проти того, щоб російська мова стала другою державною?

Перед будь-якими виборами через незалежні ЗМІ починають видувати тему російської як другої державної. В даному випадку я не хочу звинувачувати нікого, але це запитання і контекст, у якому воно прозвучало виглядає більш ніж маніпулятивно. Я поясню чому: з моєї точки зору, якби ми хотіли розібратися з питанням російської мови, то окрім вище згаданого питання треба було спитати, чи вважаєте ви зараз доцільним починати великі дискусії з цього приводу, чи доцільно вводити державну російську мову в Конституцію. І що найважливіше - на якому місці питання мови стоїть у ваших життєвих проблемах. Я впевнений, що питання мови не ввійшло б навіть до першої десятки.

Також не прозвучало питання, чи хтось забороняє вам користуватися російською мовою, вживати її і ущемляє права російськомовного населення? Ці питання ніхто не збирався навіть задавати. У всякому випадку соціологія цього не показала. А перед нами просто витягнули голу цифру, яка говорить про видування політтехнології на тему «російська мова - друга державна».

Чи можна прогнозувати, що ця тема використовуватиметься на місцевих виборах?

Вона вкидується не стільки на місцеві вибори, скільки з прицілом на можливі парламентські перевибори, які, як зараз говорять, можуть відбутися у 2016 році.

Тобто ви вважаєте, що ця тема буде надалі качатися. Хто, на Вашу думку, стане в авангарді?

Ми вже побачили, як всі російські та проросійські ЗМІ прореагували на цю соціологію. Більш того, не варто забувати, що ще два роки тому багато хто з експертів дивувався тісній співпраці КМІС з «Українським вибором» Медведчука. Але це таке діло - подібні звинувачення можуть бути голослівними. Але я впевнений, що найближчим часом почнуться масові круглі столи, присвячені питанням російської мови, того як треба її розвивати в Україні та тиск на неї.

Більш того, зараз низка найнесподіваніших політсил почнуть розкручувати цю тему. Як мінімум, представники двох з п'яти фракцій коаліції - найменших з них - зараз виступлять з різкою критикою цієї соціології. Мовляв, ми не допустимо цього. І після цього у відповідь піде «Опозиційний блок», і ми актуалізуємо тему, яка не існує в природі. По суті, перед нами може відбутися такий собі «пасьянс», коли політики першого ешелону говорять: росіяни підіймають голову, а проросійські говоритимуть - ні, ми не допустимо того, щоб нас ущемляли. В результаті, наші чесні й непродажні політики зроблять все, щоб цю тему, яку не непотрібно взагалі торкати, знову підняли на щит. І щоб в 2016 році у нас знову відбулися вибори на тему «Схід і Захід».

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme