В Мінську не домовилися про обмін полоненими, - Геращенко

Бойовики відмовилися вести переговори про звільнення важкохворих і літніх людей, які знаходяться у них в полоні

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Facebook Ірини Геращенко.

Ключовим питанням гуманітарної групи під час чергової зустрічі у Мінську було звільнення заручників. Особливим блоком обговорили долю підлітків, яких ОРДО звинуватили в "диверсіях", мовляв, дітей завербував чи то колишній співробітник СБУ, чи то колишній представник батальйону "Азов", який бігав у формі батальйону окупованим Донецьком і примушував до "терору". "Україна вимагає припинити фейкові справи проти неповнолітніх, звільнення цих дітей, щоб вони повернулися в свої родини. Наші силові структури наголошують, що людина, яку фантазери з ОРДЛО називають "представником одного з батальйонів" , ніколи в тому батальйоні не була, це фейк і маячня", - заявила Ірина Геращенко.

По факту незаконного затримання підлітків незаконними збройними формуваннями військова прокуратура України порушила кримінальну справу. 

Також привернула увагу координатора ОБСЄ до непересічного факту щодо заручників. Геращенко заявила: "Ми разом з обмудсменом Лутковською отримали інформацію , що Росія безпідставно затримала громадянина Украіни Ніколаєва і... передала його ОРДО, збільшивши тим самим кількість заручників . Більше того, громадянина Украіни передали бойовикам через неконтрольовані ділянки кордону, а це незаконне переміщення людей, що є злочином в контексті міжнародного гуманітарного права".

Українська сторона зробила конкретну пропозицію для звільнення кількох важкохворих і літніх людей, зокрема, релігієзнавця і історика Козловського, який вже рік утримується в полон, і у нього значно погіршилося здоров'я. На жаль, за словами представника України в Тристоронній групі, була отримана категорична відмова від представників ОРДЛО. "Так само поки що немає компромісу по нашим пропозиціям щодо звільнення 57 інших заручників, утримання яких підтвердили ОРДЛО. Вони вимагають звільнити більше 730 людей (з кожним засіданням все більше), що здійснили злочини проти України, в тому числі важкі (в цьому списку є вбивці і ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі, натомість причетні до терактів в Одесі чи Харкові)", - додала Геращенко.

Нагадаємо, що темпами виконання Мінських угод незадоволені не тільки  в Україні, а і в Європі – зокрема, в Німеччині.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme