Україна закликала Німеччину до "жорсткої дипломатії" щодо Росії

Україна закликала федеральний уряд Німеччини зайняти більш жорстку позицію щодо Росії в конфлікті навколо анексованого Криму

Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник у вівторок, 16 серпня, в інтерв'ю агентству Reuters, передає depo.ua з посиланням на DW.

"Ми сподіваємося на набагато, набагато чіткіші слова, ми сподіваємося також на більш дієву і більш жорстку дипломатію", - зазначив він.

За словами Мельника, після анексії півострова в 2014 році Росія розмістила на його території 40 000 солдатів, а також сучасну військову техніку.

Він зазначив, що подальше вторгнення Росії на українську територію може відбутися не тільки зі Сходу, але і з півдня, тобто з самого півострова. Посол додав, що виникнення нового кривавого конфлікту буде "дійсно фатальним" не тільки для України, але перш за все для всієї Європи.

Нагадаємо, 10 серпня у ФСБ Росії заявили, що нібито запобігли скоєнню в Криму терористичних актів, підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.  У ФСБ стверджували, що  в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ виявлена група диверсантів, а потім ліквідована "агентурна мережа" ГУР Міноборони України. Крім того, у ФСБ заявили, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділами Міністерства оборони України нібито були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які запобігли російські силові підрозділи.

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в терорі. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що ці закиди лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. 

Російські правоохоронці заявили про затримання семи "диверсантів". Однак РосТБ показало тільки одного затриманого - 39-річного запоріжця Євгена Панова. Його брат Ігор Котелянець заявив, що чоловіка викрали у Запорізькій області та відвезли у Крим. 

На допиті Панов розповів подробиці підготовки "терактів", а також перерахував об'єкти, на які планували напасти, серед них - завод "Титан", Керченська переправа, вертолітний полк. Та назвав прізвища "спільників".

11 серпня президент України Петро Порошенко доручив привести в посилену бойову готовність підрозділи біля адмінмежі з Кримом.

Також, міністерство оборони спростовує звинувачення ФСБ і повідомляє, що у складі Головного управління розвідки ніколи не існувало 37-го батальйону 56-ї бригади.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme