У Раді Європи заявили про суттєве погіршення ситуації в Криму

Найвищий колегіальний політичний орган Ради Європи – Комітет міністрів – ухвалив офіційне рішення з позицією РЄ щодо ситуації в Україні

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Рада Європи зосередила основну увагу на кримському питанні, де єнайбільша негативна динаміка. Комітет міністрів "висловив глибоке занепокоєння погіршенням ситуації" з дотриманням прав людини, включно із забороною таких прав, як свобода волевиявлення, свобода зібрання, свобода віросповідання та релігійної належності, а також репресії щодо національних меншин".

Також примітно: якщо у нещодавньому звіті спецмісії генсека РЄ до Криму (в особі дипломата Герарда Штудмана) йшлося, що російська влада переслідує Меджліс, а не кримських татар як етнічну групу, то керівний орган РЄ обрав значно жорсткіше формулювання.

У рішенні КМ РЄ підкреслюється, що йдеться про переслідуванні татар саме за етнічною ознакою.

Окремо КМ РЄ висловив "глибокий жаль" щодо ухваленого в Криму рішення про заборону Меджлісу та оголошення його "екстремістською організацією".

Комітет міністрів підкреслив, що не визнає "судовий орган" який ухвалив цю заборону – в рішенні РЄ він згадується як "так званий верховний суд Криму".

Доповідь Герарда Штудмана "взята до уваги", але не затверджена в якості офіційного документу РЄ.

В Раді Європи не розкривають результати голосування, але джерела ЄП стверджують, що було лише два голоси проти. Як правило, проти рішень з російського питання голосують Росія та Вірменія. Ще один сателіт РФ, Сербія, переважно утримується.

Нагадаємо, окупований Крим потрапив у число найгірших у світі територій за шкалою дотримання свободи ЗМІ.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme