У НАБУ вважають, що суперечки про підслідність знизять ефективність боротьби з корупцією

Перегляд підслідності розгляду кримінальних справ знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України

Про це йдеться у заяві  Національного антикорупційного бюро, опублікованій на сайті відомства, передає depo.ua.

"Ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України в частинні надання Генеральному прокурору право визначати підслідність злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України", - йдеться у повідомленні.

Діюче законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати Національне антикорупційне бюро. У відомстві вважають, що зміни до КПК щодо підслідності розгляду кримінальних порушень можуть призвести до хаосу.

Зараз у разі виявленні ознак правопорушення оперативними підрозділами, вони зобов’язані направити відповідні матеріали до того правоохоронного органу, до якого за підслідністю (відповідно до ст. 216 КПК) відноситься скоєний злочин. Відмова від цього чіткого правила на користь декларованої ідеї дозволить оперативним підрозділам всіх правоохоронних органів (ГПУ, Національної поліції, Державної фіскальної служби, СБУ) направляти матеріали щодо задокументованих злочинів, розслідування яких відносяться до компетенції НАБУ, на власний розсуд в залежності від взаємин з певними слідчими підрозділами нехтуючи вимогами підслідності, вважають у бюро.

"Це призведе до того, що правоохоронні органи замість того, щоб робити свою справу, будуть займатися тим, що активно реєструватимуть кримінальні провадження щодо міністрів та губернаторів (що є підслідністю НАБУ) заради піару", - зазначив голова НАБУ Артем Ситник.

Окрім того, у повідомленні підкреслюють, що такий підхід підриває базові засади функціонування Національного антикорупційного бюро, однією з яких є його незалежність.

Генпрокурор України Юрій Луценко хоче врегулювати спори про підслідність між силовими структурами, позбавивши Національне антикорупційне бюро виключного права на розслідування корупційних злочинів.

Нагадаємо, між Антикорупційним бюро та Генпрокуратурою виник конфлікт стосовно стеження. 

Так, 12 серпня ГПУ виявила стаціонарний пост спостереження за своїми співробітниками за адресою вул. Симона Петлюри, 7/9 у Києві, що здійснював зняття інформації про дії працівників прокуратури.

Згодом у ГПУ заявили про побиття спецназом НАБУ трьох співробітників прокуратури, які здійснювали зовнішнє спостереження за слідчим ГПУ Дмитром Сусом. 

У відомстві заявили, що стеження було незаконним, у той час як НАБУ стверджують, що мали відповідне рішення суду. Генпрокуратура почала розслідувати бійку.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що до працівників НАБУ після затримання застосовували незаконні заходи фізичного і морального впливу.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme