У Європарламенті готові посилити санкції проти Росії

У Європейському парламенті визнають необхідність збереження, а у випадку подальшого загострення ситуації і посилення санкційного режиму з боку Європейського Союзу щодо Росії до моменту повного виконання Мінських угод і відновлення суверенітету та територіальної цілісності України

Про це йшлося під час зустрічі президента України Петра Порошенка із делегацією Європейського парламенту на чолі з головою Комітету ЄП у закордонних справах Ельмаром Броком, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента.

"Депутати Європарламенту висловили глибоку стурбованість триваючими порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях на Донбасі та в Криму, а також свідомим ігноруванням російською стороною закликів міжнародної спільноти щодо звільнення громадян України, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, зокрема Надії Савченко, Олега Сенцова та інших", - зазначили в прес-службі АП.

Глава держави подякував, що Європарламент демонстрував солідарність з Україною під час незаконної анексії Росією Криму та агресії на Донбасі, в питанні звільнення незаконно ув'язнених українців в Росії, зокрема, прийнявши резолюцію щодо Надії Савченко.

Порошенко ознайомив депутатів Європарламенту з останніми подіями на Донбасі та результатами переговорів у "нормандському форматі!.

"Крок за кроком, спільними зусиллями з лідерами Німеччини, Франції та в умовах міцної солідарності з нашими міжнародними союзниками ми забезпечуємо виконання всіма сторонами Мінських угод", - наголосив
Порошенко.

Коментуючи ситуацію на Донбасі, депутати Європейського парламенту високо оцінили політичну волю та зусилля української влади у виконанні мирного плану, зокрема у частині роботи над змінами до Конституції України щодо децентралізації та підготовки до проведення вільних та чесних місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

"Як Президент Ви захищаєте Україну у часи величезних викликів для її державності та власними руками створюєте ідентичність сучасної України", - зазначив європарламентар Андрєй Плєнковіч.

Співрозмовники погодилися, що організація окремих місцевих виборів у так званих "ДНР" та "ЛНР" 18 жовтня та 1 листопада матиме руйнівні наслідки для Мінського процесу та призведе до подальшого загострення безпекової ситуації на Донбасі.

Президент України підтвердив інтерес української сторони до участі міжнародних спостерігачів, у тому числі представників Європарламенту, у виборчому процесі 25 жовтня 2015 року.

Порошенко та європарламентарі обмінялися думками щодо шляхів покращення гуманітарної ситуації на Донбасі, в тому числі - через міжлюдські та міжрегіональні контакти.

Сторони підтвердили підтримку ініціативи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України щодо створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у загибелі авіалайнера МН17 "Малайзійських авіаліній" у липні 2014 року на Донбасі.

Депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс порівняв Україну з Китаєм за потенціалом і можливостями в Європі.

"Економічні можливості та потенціал росту, які ви маєте, повинен бути втілений завдяки реформам. Вірю, що це рано чи пізно відбудеться. І це може простимулювати і Європу до розвитку. Європа має бути зацікавлена в інвестуванні", - сказав він.

Петро Порошенко привітав завершення Австрією ратифікаційного процесу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та закликав депутатів Європарламенту забезпечити максимальне сприяння якнайшвидшому завершенню ратифікації даного документу всіма державами-членами, а також підтримку в питанні про скасування візового режиму ЄС для громадян України у 2016 році.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme