У Чорнобильській зоні від радіації сліпнуть тварини, - вчені

Тривалий вплив малих доз радіації на організм диких тварин у "зоні відчуження" навколо ЧАЕС часто призводить до розвитку катаракт та інших проблем з очима, що призводять до повної або часткової сліпоти

Про це заявляють фінські радіологи, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Філіп Леманн з університету Ювяскули (Фінляндія) і його колеги перевірили, як стабільні, але малі дози радіації, характерні для "зони відчуження" навколо ЧАЕС, впливають на життя тварин на рівні індивідів.

Група Леманна здійснила кілька експедицій в околиці Чорнобиля і Прип'яті, де вчені спостерігали за життям рудих полівок – невеликих гризунів, що живуть у лісах Росії, України і Білорусі. Коли ці тварини старіють, вони часто сліпнуть або майже повністю втрачають зір унаслідок розвитку катаракт та інших порушень в роботі очей.

Як виявилося, низький, але помітний рівень фонової радіації дійсно негативно впливав на очі полівок, прискорюючи розвиток катаракти, але подібний ефект проявлявся тільки серед самок, а не самців.

Що цікаво, цей ефект пов'язаний з тим, наскільки добре полівки дають потомство – самки, у яких з'явилася катаракта, в середньому давали менше потомства, ніж їхні здорові родичі. Поки вчені не знають, чому до цього схильні тільки представниці слабкої статі.

Існування такого ризику, як вважають Леманн і його колеги, свідчить про більш високі ризики, які несуть популяції диких тварин, що мешкають на забруднених радіонуклідами територіях, ніж сьогодні вважають вчені.

Раніше вчені заявили, що територія навколо Чорнобильської АЕС тепер більше схожа на заповідник, ніж на зону лиха.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme