Три министра, которых собирается снять Яценюк

Яценюк заявив, що для посилення Кабміну треба змінити 6-7 міністрів. «ДС» вирішила скласти список тих, кого насправді треба звільнити
Три министра, которых собирается снять Яценюк
Три министра, которых собирается снять Яценюк

Перш за все треба сказати, що заяву Яценюка можна прочитати по-різному. З одного боку можна вважати, що він щиро вважає, що треба міняти міністрів і посилювати уряд. З іншої - така заява може трактуватися і як початок кінця старої коаліції, а разом з нею і цього парламенту. Простіше кажучи, - це запуск механізму перевиборів на осінь. Є й третя версія - створюючи, по суті, новий уряд Яценюк пробує максимально затягнути процес перевиборів, проте, уявити собі, що Яценюк почав війну проти Порошенка дуже складно. Але давайте абстрагуємося від політичної частини цієї заяви і спробуємо подивитися на тих, кого насправді давно треба зняти з посад. Пропонуємо версію складену журналістами "ДС".

1. Ігор Швайка, міністр АПК. Людина, яка прославилася тим, що з першого дня перебування в міністерському кріслі заявила, що буде розкуркулювати крупні агрохолдинги в угоду малому й середньому бізнесу. Це в свою чергу неминуче призведе до обвалу нашого сільського господарства, яке є основою валютних надходжень в державу.

2. Павло Шеремет, міністр економіки. Людина, яка не може не давати мінімум одне інтерв'ю в день. Коли ми говоримо про Шеремета виникає одне єдине запитання: "Коли він працює?". Щодо професійних якостей, то про них неможливо сказати нічого - Шеремет не запропонував жодного конкретного рішення по жодній із існуючих в українській економіці проблемі.

3. Олександр Сич, віце-прем'єр. Людина, яку взагалі ніхто ніде і ніколи не бачить. Він пряма протилежність до Шеремета, але при цьому вони сходяться в одному: ніхто не розуміє, що вони роблять.

Щодо всіх інших міністрів, то навряд чи можна сказати, що їх варто знімати - в цілому вони справляються з тим рівнем завдань, які їм ставлять. А змінити 6-7 міністрів - це означає змінити докорінно весь уряд і баланс сил, який утворився відразу після революції. Насправді такі зміни потрібні лише в одному випадку, - якщо в країні є вказівка перестати красти і розпочати радикальні реформи. Але такої вказівки немає. Тому можливі зміни - це поки що зміна шила на мило і кулуарна гра в піддавки. Такий собі випуск пару і імітація боротьби за щасливе майбутнє українців.