ТОП-7 "кримінальних романів" від Шокіна, Наливайченка та Авакова

Depo.ua вирішило згадати про гучні справи правоохоронних органів, які закінчилися нічим

ТОП-7 "кримінальних романів" від Шокіна,…

На жаль, і СБУ, і Генпрокуратура, і МВС за більше ніж річну діяльність після Майдану встигли нарозповідати про відкриття різноманітних кримінальних проваджень. Однак окрім як «кримінальним чтивом», назвати усі потуги ГПУ, МВС та СБУ язик не повертається. 

Хто давав хабара грузинському прокурору?

17 квітня заступник Генпрокурора Давід Сакварелідзе в інтерв'ю одному з вітчизняних видань повідомив, не називаючи імен, що його «хотіли взяти на «утримання» - 10 мільйонів доларів на місяць». Проте, сказавши «А», Сакварелідзе чомусь не сказав «Б»: про те, чи відкрито кримінальну справу щодо спроби підкупу.

На таку непослідовність дій оперативно звернули увагу у ЗМІ та представники громадськості. Адже, виходить, гроші пропонували, а жодного покарання за це ніхто не отримає. В результаті, за день Сакварелідзе публічно заявив про порушення кримінальної справи за пропозицію йому хабара. Проте знову не захотів називати жодних прізвищ. «Такий факт був. З цього приводу вже порушено кримінальну справу. Про деталі говорити не можу. Хай слідство в цьому розбирається», - сказав заступник генпрокурора. Зараз ця тема затихла. Так і залишилося невідомим, хто ж має такі фінансові ресурси, щоб давати «заробітну платню» у розмірі десяти мільйонів «зелених».

Підроблена «індульгенція». Чи буде знайдено винних?

Ще однією незакінченою і досить «каламутною» справою стало розслідування з боку МВС підробленого листа Мінюсту у Державну фіскальну службу, завдяки якому від дії закону про люстрацію мала бути звільнена заступник голови столичної ДФС Анна Ігнатенко. Ще у березні голова Мінюсту Павло Петренко звернувся до правоохоронних органів з проханням провести розслідування цієї справи.

За місяць слідчі Головного управління МВС почали обшуки у Мінюсті. Зокрема, начальника люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяну Козаченко міліція вирішила обшукати і на робочому місці, і вдома. Піднявся галас у ЗМІ. Мовляв, дії слідчих пов'язані з помстою начальника Головного слідчого управління МВС Віталія Сакала, проти якого до суду був поданий позов Тетяни Козаченко, оскільки Сакал підпадає під закон про люстрацію. Після скандалу у пресі Віталій Сакал сам подав у відставку. Втім, хто ж підробив «індульгенцію» Анні Ігнатенко так до сих пір і невідомо.

Коли буде засуджено «Сірьожу-Підрахуя»

Історія з відкриттям проваджень проти «вічного» нардепа, екс-голови ЦВК часів Кучми Сергія Ківалова, який до того ж відомий тим, що є «хазяїном» Одеської юридичної академії - вельми складна. Справи як відкривалися, так і зникали в нетрях слідчих відділів. Зокрема, мова йде про кримінальне провадження Генпрокуратури щодо сепаратизму. Її вже і закривали, а потім поновлювали. Однак про успіхи слідчих у цьому напрямку достеменно невідомо.

Востаннє про «Підрахуя» згадував 15 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції голова СБУ Валентин Наливайченко. «Кримінальне провадження зареєстровано в СБУ, розпочаті процесуальні слідчі дії, призначені експертизи, які потрібні для того, щоб в суді вже вимагати арешту осіб, які закликали і організовували сепаратистські акції», - зазначив Наливайченко. Така кількість кримінальних справ проти Ківалова не може не тішити. Але викликає побоювання той факт, що жодне розслідування до цього часу не потрапило до суду.

Ніхто не шукає «кротів»

У середині квітня в Інтернеті на «ватних» ресурсах спливла база з особистими даними бійців батальйону «Торнадо» (колишній батальйон «Шахтарськ»). Імена, прізвища, адреси проживання, особисті телефони - все це тепер відомо бойовикам так званої «ДНР». Варто зазначити, що 70% бійців батальйону «Торнадо» походять з Донеччини та Луганщини, не всі з них змогли вивезти свої родини з окупованих територій. Тепер життя їхніх близьких у небезпеці.

І хоча очевидно, що джерело витоку інформації знаходиться в МВС: «Торнадо» як раз входить до складу міліції, з представників керівництва МВС - ані пари з вуст. В Дніпропетровському управлінні МВС, при якому формувався батальйон, заявили, що «витоку вищевказаної інформації» не виявили, перекинувши відповідальність на представників луганської міліції, куди особові справи бійців потрапили після того, як батальйон був підпорядкований Луганській області. У свою чергу, луганські правоохоронці взагалі води в рота набрали й ведуть себе, наче нічого не сталося. На жаль, не відреагував на діяльність «кротів» у своєму відомстві і голова МВС Арсен Аваков.

Луганський сепаратист і далі ніжитиметься на київських пляжах?

Понад рік тому, у березні 2014 року, правоохоронні органи затримали луганського сепаратиста Арсена Клінчаєва, якого відправили під домашній арешт у Києві. За даними СБУ, Клінчаєв спланував разом з групою з 500 бойовиків захопити у Луганську обласні Управління СБУ, МВС та Державного казначейства. «Розслідування триває, наближається до завершення. Скоро справа буде передана до суду», - заявили в СБУ в червні. Але так ні до чого справа не дійшла. А Клінчаєва неодноразово бачили в Києві - у метро, а також на пляжі в Гідропарку. І - нічого...

23 вересня 2014 року луганського сепаратиста Арсена Клінчаєва на зупинці громадського транспорту побачила журналістка телеканалу ТВі, яка запитала Клінчаєва, чому він у Києві, а не в Росії. У результаті, Клінчаєв кинувся на неї з кулаками. Міліція відкрила кримінальне провадження, але й тут далі справа не пішла...

Коли засудять головного по юристам

Одразу після Майдану, 28 лютого 2014 року, Генеральна прокуратура України скерувала вимогу до Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України з вимогою негайно затримати осіб, які причетні до масових вбивств активістів у центрі міста Києва в період з 18 по 22 лютого 2014 року, в цьому списку і колишній заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов. Щоправда, на той час слід пана Портнова прохолов і потягнувся у сторону Росії. Але вже в серпні минулого року Печерський районний суд задовольнив позов Портнова до Генпрокуратури України про захист честі, гідності та ділової репутації, постановивши визнати недостовірною інформацію про його, нібито, причетності до масових вбивств активістів на Майдані. А вже в жовтні цей найчесніший суд в Україні визнав недостовірною інформацію про причетність Андрія Портнова до участі в розкраданні землі та об'єктів нерухомості в Межигір'ї.

Тим не менш 15 січня 2015 року МВС оголосило Портнова у розшук як особу, що переховується від органів прокуратури України за підозрою в правопорушенні за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за змовою з групою людей). Після цього, щоправда, цю тему піднімати ніхто з вищого керівництва органів не став. А Портнов, відомий широкими зв'язками у судовій сфері, які до цього часу доказують свою ефективність, так і залишається не засудженим.

Головний обвинувачений

Мабуть, більшої кількості справ, аніж озвучених на адресу щодо президента-втікача Віктора Януковича уявити собі складно. Втім, об'єднує всі ці провадження один момент: за весь цей час жодної справи так і не дійшло навіть до суду, не говорячи вже про якийсь вердикт. Є справи не тільки за Майдан, але й за економічні злочини, зокрема, щодо участі Януковича в           організації фінансування за рахунок держбюджету виконання робіт по будівництву виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв'язку.

На початку квітня у Службі безпеки України зареєстрована кримінальна справа щодо обвинувачення екс-президента Віктора Януковича, а також суддів Конституційного суду, деяких екс-посадовців та українських політиків щодо узурпації влади. Для наших правоохоронних органів є справою честі засудити Януковича хоча б по одній з справ. Зараз Захід і так тримає санкції відносно «ростовського мігранта» на чесному слові й очікує, коли ж нарешті офіційний Київ докаже вину Януковича. І зробити це треба швидко. Інакше, ще півроку - і немає жодної впевненості в тому, що в Європі почнуть нарікати на гальмування українських правоохоронних органів. Після чого відмінять санкції...

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme