Суд в Гаазі не вважає розстріл Майдану злочином проти людяності

Згідно з попередніми висновками Міжнародного кримінального суду в Гаазі, українські правоохоронці часто застосували "надмірну та невиправдану" силу проти протестувальників і журналістів під час протестів на Майдані у 2013-2014 роках

Суд в Гаазі не вважає розстріл Майдану з…

Однак при цьому правоохоронці не вчинили злочинів проти людяності, заявила головна прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

"Хоча ці обставини вказують на те, що злочини, які розглядалися, не відповідають поняттю злочину проти людяності, суд звертає увагу, що на Майдані відбулися серйозні порушення людських прав", - цитує прокурорку інформагенція AFP.

Бенсуда уточнила, що хоча сутички на Майдані містили "атаки, спрямовані проти цивільного населення", не вистачає інформації, яка підтверджувала б, що такі дії носили поширений чи систематичний характер. Це один із критеріїв, який визначає поняття злочину проти людяності.

За словами прокурорки, Гаазький суд продовжує попередню перевірку наявності злочинів проти людяності в інших місцях країни, зокрема у анексованому Росією Криму та на Донбасі. Окрім того, Бенсуда заявила, що "уважно стежить за прогресом" розслідування, яке стосується збитого малайзійського лайнера рейсу MH17.

Нагадаємо, 8 вересня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що вручив секретареві Міжнародного кримінального суду Германові фон Гебелю заяву Верховної Ради України про визнання юрисдикції цього суду у справі злочинів, підсудних МКС і скоєних на території України з 20 лютого 2014 року.

Він назвав цю подію "історичним моментом". За словами міністра, тим самим Україна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених із моменту початку агресії Росії.

Крім того, додав він, у МКС також відзначили активне сприяння українській влади в розслідуванні злочинів на Майдані. 

Павло Клімкін опублікував і текст листа, в якому нагадано, що Верховна Рада ще 4 лютого 2015 року схвалила заяву про "визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, скоєних чільними посадовцями Росії і ватажками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", що призвели до надзвичайно тяжких наслідків і масових убивств громадян України". Цю юрисдикцію Україна визнає, починаючи з 20 лютого 2014 року й на необмежений термін.

Раніше, на початку квітня 2014 року, Україна вже подала схожу заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо підозрюваних злочинів, скоєних попередньою владою в період протистояння Майдану по всій країні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014-го. Ту заяву Верховна Рада ухвалила наприкінці лютого 2014 року.

Україна ще не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, бо існували застереження, що він може не відповідати чинній Конституції. Але статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.

Міжнародний кримінальний суд розглядає такі найсерйозніші злочини, що стосуються всієї міжнародної спільноти, як геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочин агресії.

Росія постійно стверджує, що взагалі не причетна як держава до подій останнього часу в Україні, всупереч численним доказам її прямого втручання.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme