Шабунін, який активно критикував Шокіна, заявив про переслідування ГПУ

Печерський суд Києва дозволив слідчим Генеральної прокуратури України проводити вилучення речей та документів Центру протидії корупції, а також документів, які є банківською таємницею і знаходяться у власності банків

Про це у "Фейсбуці" повідомили представники Центру, передає depo.ua.

Згідно з постановою, слідчі ГПУ в 20-денний термін можуть мати доступ до речей і документів Центру, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, довіреностей, карток зі зразками підписів посадових осіб організації, печаток, договорів на встановлення системи Клієнт-Банк, виписок з номерами телефонів, IP-адрес, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк, а також датами проведення зазначених з'єднань.

Крім того, слідчі можуть отримати інформацію про рух коштів по рахунках Центру, бухгалтерських документів, документів підрядників громадської організації, виписок та ін. з початку 2014 року.

Зазначається, що відповідні постанови були видані судом в один день - 22 березня.

"Це можна розцінювати виключно як тиск на організацію", - заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він також додав, що на місце глави ГПУ наразі готують одного із заступників Шокіна - Столярчука чи Севрука, роботу яких жорстоко критикує Центр.

Як повідомляють представники організації, із відповідним клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження звернувся старший слідчий в особливо важливих справах відділу з розслідування кримінальних проваджень у сфері власності ГПУ В. Машика. В рамках цього досудового розслідування слідчі ГПУ розшукують гроші уряду США, які виділяються на реформу кримінальної юстиції.

"У Центрі протидії корупції вважають таке кримінальне провадження банальним приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки та розпочати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генеральної прокуратури України", - йдеться в повідомленні.

Ну що друзі Генеральна прокуратура вирішила взятися за Центр протидії корупції //bit.ly/1ZAIyzD.Печерський суд, Ка...

Опубліковано Ustinova Alexandra 25 березень 2016 р.

Той невдобний момент, коли в реєстрі знаходиш ухвалу про вилучення всіх фіндокументів твоєї організації -...

Опубліковано Vitaliy Shabunin 25 березень 2016 р.

Нагадаємо, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, щогенпрокурор Віктор Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Антикорупційне Бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У Генпрокуратурі спростували цю інформацію.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Весь мир