ЧМ 2018
Выборы-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Страна Укропов

Шабунін, який активно критикував Шокіна, заявив про переслідування ГПУ

Печерський суд Києва дозволив слідчим Генеральної прокуратури України проводити вилучення речей та документів Центру протидії корупції, а також документів, які є банківською таємницею і знаходяться у власності банків
Depo.Власть
25 марта 2016 23:51
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомили представники Центру, передає depo.ua.

Згідно з постановою, слідчі ГПУ в 20-денний термін можуть мати доступ до речей і документів Центру, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, довіреностей, карток зі зразками підписів посадових осіб організації, печаток, договорів на встановлення системи Клієнт-Банк, виписок з номерами телефонів, IP-адрес, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк, а також датами проведення зазначених з'єднань.

Крім того, слідчі можуть отримати інформацію про рух коштів по рахунках Центру, бухгалтерських документів, документів підрядників громадської організації, виписок та ін. з початку 2014 року.

Зазначається, що відповідні постанови були видані судом в один день - 22 березня.

"Це можна розцінювати виключно як тиск на організацію", - заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він також додав, що на місце глави ГПУ наразі готують одного із заступників Шокіна - Столярчука чи Севрука, роботу яких жорстоко критикує Центр.

Як повідомляють представники організації, із відповідним клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження звернувся старший слідчий в особливо важливих справах відділу з розслідування кримінальних проваджень у сфері власності ГПУ В. Машика. В рамках цього досудового розслідування слідчі ГПУ розшукують гроші уряду США, які виділяються на реформу кримінальної юстиції.

"У Центрі протидії корупції вважають таке кримінальне провадження банальним приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки та розпочати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генеральної прокуратури України", - йдеться в повідомленні.

Ну що друзі Генеральна прокуратура вирішила взятися за Центр протидії корупції //bit.ly/1ZAIyzD.Печерський суд, Ка...

Опубліковано Ustinova Alexandra 25 березень 2016 р.

Той невдобний момент, коли в реєстрі знаходиш ухвалу про вилучення всіх фіндокументів твоєї організації -...

Опубліковано Vitaliy Shabunin 25 березень 2016 р.

Нагадаємо, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, щогенпрокурор Віктор Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Антикорупційне Бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У Генпрокуратурі спростували цю інформацію.