Росія може виставити "Іскандери" з ядерними боєголовками в Калінінграді і Криму, - ЗМІ

Росія може виставити "Іскандери", здатні нести ядерні боєголовки, у своєму анклаві - Калінінградської області, вже до 2019 року

Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела, близькі до військових кіл, передає depo.ua.

Такий крок Москви трактують, як відповідь на запуск протиракетного щита США в Румунії.

Є припущення, що одного разу таку ж техніку Росія може розташувати в Криму.

Таке рішення встановить найгіршу позицію між Росією і Заходом з часів Холодної війни та підставить під удар таких членів НАТО, як Польщу, Литву, Латвію й Естонію.

Росія, швидше за все, виставить ракету, яка називається "Іскандер" (перське ім'я Олександра Великого), у Калінінграді, як би там не було. А цілі буде покривати ракетами дальньої дії.

Але російські і західні експерти кажуть, що протиракетний щит США, який, як стверджує Москва, спрямований на зменшення її ядерних можливостей, дає Кремлю політичне прикриття всього того, що планується.

"Росіяни планують зробити масу речей, які вони тримали в рукаві для потрібного часу", - говорить Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, нині старший науковий співробітник Brookings Institution.

"Ця давня історія в Москві: вони говорять, що роблять це у відповідь на те, що ви, хлопці, зробили, навіть якщо вони запланували це заздалегідь", - додав він.

Американські військові кажуть, що протиракетний щит не націлений на боротьбу з можливою російською загрозою, а призначений для збиття ракет, які можуть запустити держави-ізгої, такі як Іран. Росія заявляє, що не вірить у це пояснення.
Після того, як США запустили один із елементів щита у Румунії, президент Володимир Путін заявив, що Румунія і Польща можуть стати мішенню для російських ракет.

"Є великий шанс, що "Іскандери" будуть розміщені в Калінінградській області. "Іскандери" наш козир у протистоянні з діяльністю протиракетної оборони НАТО навколо наших кордонів. Ми повинні використати його уміло. Йде велика гра і ми не хочемо викладати козирі на старті. Ми зіграємо його, коли Росія найбільш потребуватиме цього в політичному плані", - сказав Іван Коновалов, директор Центру стратегічних досліджень в Москві.

Барабанов відзначив, що "Іскандери", після розгортання в Калінінграді, не будуть оснащені ядерними боєголовками, які зберігаються в інших частинах Росії, але в подальшому їх можуть туди доставити в разі необхідності.

"Розгортання ядерних боєголовок в Калінінграді буде окремим і серйозним етапом ескалації", - зазначив він.

НАТО проводить саміт у Варшаві в наступному місяці, щоб вирішити, як краще утримати Росію після блискавичної анексії Криму в 2014 році. США, Британія і Німеччина кажуть, що вони будуть командувати новими батальйонами в Польщі і Балтиці, щоб транслювати Москві відповідне повідомлення.

Зустріч на вищому рівні може спонукати Росію оголосити відповідні заходи, але джерела, близькі до російських військових, вважають, що Москва буде чекати, щоб пізніше, у відповідь на укріплений захист, представити більш потужну відповідь.

Кремль часто загрожує поставити ракети, здатні нанести ядерний удар, - "Іскандер М", у Калінінграді – шматочку Росії між Польщею і Литвою, як удар у відповідь на щит США у Румунії. Але насправді Захід може тільки здогадуватися про справжні плани Москви.

"Іскандер" - сімейство оперативно-тактичних ракетних комплексів: "Іскандер", "Іскандер-Е", "Іскандер-К", "Іскандер-М". Вперше були представлені в 1999 році. Передбачається, що може слугувати для доставки тактичної ядерної зброї.
Як повідомлялося раніше, на півострів Крим вже було доставлено 10 оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер-М".

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme