Рада прийняла урядовий проект закону про публічні закупівлі

Рада прийняла урядовий проект закону про публічні закупівлі. За відповідне рішення проголосували 244 депутати

Мова йде про проект закону №3559, передає depo.ua.

Законопроектом передбачено здійснення державних закупівель із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання: відкриті торги і конкурентний діалог, а також однією неконкурентною - переговорної процедури закупівлі.

Відкриті торги здійснюються з обов'язковим проведенням аукціону за низькою ціною і з урахуванням нецінових критеріїв.

Процедура конкурентного діалогу застосовується у разі, якщо: замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів та робіт або визначити вид послуг; для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками (предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень тощо). Переговорна процедура закупівлі буде здійснюватися без попередньої публікації (публікується тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури).

Проектом закону також передбачається можливість створення централізованих організацій (далі - ЦЗО), якими є юридичні особи, які визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, замовниками, відповідальними за організацію і проведення процедур закупівель та закупівель за рамковою угодою в інтересах замовників у відповідності з Законом. Особливості створення і діяльності ЦЗО та особливості здійснення ними закупівель за рамковими угодами встановлюються Кабінетом Міністрів України. Створення таких організацій буде сприяти підвищенню ефективності державних закупівель та економії в державному секторі.

Разом з тим проектом закону пропонується регулювання закупівель, що здійснюються окремими суб'єктами господарювання, у зв'язку з чим скасовується Закон України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".

Зазначимо, член нардеп Ганна Гопко на своїй сторінці в Facebookнаписала, що бюджет заощадити на електронних державних закупівель 4,5 млрд грн.

Проект Закону вводиться в дію поетапно, з 01.01.2016 року застосовується для всіх центральних органів виконавчої влади та суб'єктів, що діють у певних сферах, і з 01.01.2017 - для всіх замовників.

Проект Закону підготовлений за участю представників Міноборони, Антимонопольного комітету, Національного банку, експертів Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні з стандартами ЄС", представників громадських організацій, активістів, великих замовників - НАК "Енергоатом".

Метою прийняття законопроекту є:

підвищення рівня конкуренції у сфері державних закупівель та зниження рівня корупції шляхом впровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження; здійснення процедур закупівлі, обмін інформацією, документами і подання роз'яснень у електронній системі закупівель;

виконання Угоди про асоціацію щодо імплементації Директиви 2014/24 / ЄС і 2014/25 / ЄС шляхом запровадження нових підходів щодо здійснення закупівель в частині оптимізації процедур закупівель та можливість створення ЦЗО;

сприяння прозорості використання бюджетних коштів шляхом врегулювання здійснення закупівель, здійснюваних від 50 тис. гривень до порогів застосування процедур закупівель;

підвищення професіоналізму закупівельників шляхом надання можливості здійснювати закупівлі не тільки тендерним комітетом, але й уповноваженою особою замовника.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme