Прокурорів, відповідальних за санкції проти Януковича і Ко, міняли сім разів

Генеральна прокуратура назвала співробітників прокуратури, відповідальних за зняття санкцій з "команди" екс-президента Віктора Януковича

Про це повідомив ZN.UA кандидат юридичних наук, заступник голови Громадської комісії з розслідування й попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрін, передає depo.ua.

Так, у Генпрокуратурі повідомили, що в структурі органа функціонує управління міжнародно-правового співробітництва, яке займається питаннями накладення, дії, зняття санкцій з вищих посадових осіб України, накладених іншими країнами, арешту, повернення незаконно привласнених активів громадян, розміщених закордоном.

Управління очолює Олександр Коваленко, до складу управління також входять Мирослава Красноборова - замначальника відділу міжнародного співробітництва; Юлія Федюк - замначальника відділу міжнародного співробітництва; Олег Бедро - начальник відділу екстрадиції; Юлія Олефіренко - замначальника відділу екстрадиції; Людмила Новик - начальник відділу правової допомоги; Олексій Гоманюк - замначальника відділу правової допомоги.

За рік ГПУ сім разів ліквідувала або міняла керівний склад цього управління, яке відповідає за підтримку санкцій і пошук активів - що може свідчити про неналежні результати роботи.

"У цілому, коли за рік 7 разів ріжуть управління по боротьбі з наслідками режиму Януковича - це не нормально", - пише Батрін.

Відповідно до наказів генпрокурора про розподіл обов'язків між управлінням Генпрокуратури, відповідальність за стан організації роботи з питань міжнародно-правового співробітництва із часів Революції Гідності покладала на таких заступників Генерального прокурора: Лілію Фролову (по 27.02.2014), Григорія Середу (з 27.02.2014 по 24.05.2014), Віталія Каська (з 24.05.2014 по теперішній час).

"Можна припустити, що Фролова навряд займалася пошуком "команди" Януковича й активами. Але питання виникають до нинішніх чиновників, відповідальних за напрямок заступників генпрокурора Середи й Каська. Варто підняти перед суспільством питання про звіт від цих осіб про свою роботу", - підкреслив Батрін.

Нагадаємо, санкції Ради ЄС щодо вищих посадових осіб України були введені в дію постановами Ради ЄС №208/2014 від 5 березня 2014 і №381/2014 від 14 квітня 2014 року.

Деякі обмежувальні заходи ввели органи Швейцарії, Ліхтенштейну, Австрії, Великобританії, Нідерландів, Латвії, США, Канади, Австралії і Японії.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme