Порошенко визначив завдання України на переговорах у Мінську

Президент України Петро Порошенко поставив завдання українській делегації перед завтрашніми переговорами Тристоронньої (Україна, Росія, ОБСЄ) контактної групи у Мінську

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Так, Порошенко запропонував у роботі підгрупи з політичних питань виходити з того, що подальше результативне обговорення питань організації місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливе лише після того, як буде надано чітку заяву про відмову від намірів проводити псевдовибори 18 жовтня та 1 листопада. Президент зазначив, що минулого року проведення фейкових виборів 2 листопада фактично зірвало виконання Мінських домовленостей.

У роботі підгрупи з соціально-економічних питань президент вважає важливим обговорення питання відновлення водопостачання. Йдеться про шість об'єктів: чотири в Донецькій та два в Луганській області.

"Для нас пріоритетом є те, щоб полегшити життя українцям, які опинилися на окупованій території, і ці об'єкти можуть в подальшому спільно використовуватися", - сказав Порошенко.

Президент повідомив про своє доручення прискорити відкриття гуманітарно-логістичних центрів, у яких передбачити можливість функціонування мобільних банківських установ, де люди зможуть купити їжу та ліки за цінами, нижчими, ніж на окупованих територіях.

У роботі підгрупи з гуманітарних питань, за словами Порошенка, першим пріоритетом залишається невідкладне звільнення усіх заручників. Президент повідомив, що під час останньої телефонної розмови у "нормандському форматі" піднімав питання про прискорення звільнення незаконно утримуваних громадян України, в тому числі - Олега Сенцова та Надії Савченко, без жодних додаткових умов.

Глава держави наголосив на важливості розблокування української та міжнародної гуманітарної допомоги.

"Вся гуманітарна допомога має надходити виключно через контрольовані Україною ділянки кордону з повним митним оформленням", - сказав Порошенко.

Президент також відзначив доцільність долучення представників провідних міжнародних організацій, включаючи Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, до роботи мобільних груп з контролю гуманітарних вантажів. Віднині, згідно з законом, спецпідрозділи матимуть розширені права щодо контролю вантажів.

Щодо підгрупи з безпекових питань, то президент привернув увагу до істотного погіршення ситуації за останні дні внаслідок підвищеної інтенсивності обстрілів, провокацій з боку незаконних збройних формувань так званих ДНР та ЛНР.
"Україна наполягатиме на забезпеченні безперешкодного доступу представників СММ ОБСЄ не тільки до буферної зони, але й до тимчасово неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону".

Актуальним є питання щодо створення окремої, п'ятої підгрупи у рамках Тристоронньої контактної групи з питань україно-російського кордону.

Нагадаємо, що Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) з урегулювання ситуації на Донбасі збереться на засідання в Мінську  завтра, 21 липня.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme