Порошенко розповів про пріоритети України, якщо її оберуть членом Разбезу ООН

Одним із головних пріоритетів України в період її можливого членства в Раді Безпеки ООН стане підвищення ефективності миротворчих операцій у світі

Про це заявив президент України під час свого виступу на Саміті з питань миротворчих операції в рамках Генасамблеї ООН, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Якщо Україна отримає місце в Раді Безпеки на термін 2016-2017 років на виборах, які відбудуться протягом декількох тижнів, питання про консолідацію діяльності ООН з підтримки миру буде серед наших основних пріоритетів.

Ми раді, що цілий ряд ідей в цих документах підкреслює актуальність ініціативи України, направленої на підвищення пропускної спроможності миротворчих операцій ООН шляхом заповнення критичних прогалин, зокрема щодо авіації.

Крім того, пріоритетна увага повинна бути приділена зміцненню співпраці Ради Безпеки ООН з державами, що надають військові і поліцейські контингенти, а також забезпеченню безпеки "блакитних касок", - сказав президент.

"Щорічне святкування Міжнародного дня миротворців, проголошене Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативою України в 2002 році, є можливістю вшанувати і віддати данину жертві "блакитних касок", - зазначив Порошенко.

Він також нагадав, що Україна брала участь у багатьох миротворчих операціях під егідою ООН та що Україна є однією з основних країн, що надає військові вертольоти для ООН.

"Україна заслужила свою репутацію "миротворчої" нації. З моменту здобуття незалежності Україною, більше 34 тис. українських "блакитних касок" взяли участь у більш ніж 20 операціях під егідою ООН, повернувши мир і безпеку в понівечені війною регіони. Мужність українських вертольотчиків в операціях ООН у Кот-д'Івуарі та Ліберії стала легендарною.

Україна залишається однією з основних країн, що надає військові вертольоти для ООН - найбільш необхідні і цінні активи, що дозволяють проводити сьогоднішні складні місії", - сказав президент України.

"Ми готові підсилити операції ООН 6 українськими військовими вертольотами з Ліберії і Кот-д'Івуару після завершення операцій ООН у цих країнах", - заявив він.

Порошенко також відзначив, що Україна це робить у вкрай важких безпекових умовах, будучи об'єктом агресії Російської Федерації.

Він також нагадав, що останнім часом Україна, Польща і Литва створили спільну військову бригаду, яка складається з 2000 солдатів в цілому і 527 українських солдатів зокрема.

"Серед інших цілей, вона спрямована на участь у міжнародних миротворчих операціях на основі мандата Ради Безпеки ООН", - зазначив Порошенко. 

Нагадаємо, до складу Ради безпеки ООН входять 15 країн-членів - 5 постійних і 10 непостійних. Постійні - Китай, Франція, Росія, США та Велика Британія. 10 інших членів обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін (кожного року по 5), починаючи з 1 січня. Члени обираються регіональними групами і затверджуються Генеральною Асамблеєю ООН. Щоб бути обраною в Радбез, держава-кандидат повинна отримати щонайменше 2/3 всіх голосів за місце. 

Непостійні члени Ради Безпеки ООН обираються за географічним принципом, а саме:

п'ять - від країн Африки і Азії;
один - від країн Східної Європи;
два - від країн Латинської Америки;
два - від країн Західної Європи та інших країн.

Читайте також: Виступ президента Порошенка на Саміті ООН з питань миротворчості (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Більше новин політичного життя України читайте у розділі Влада.depo.ua


Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme