Підготовлено проект змін до Конституції, що полегшать притягнення суддів до відповідальності

Робоча група з питань правосуддя підготувала попередній проект змін до Конституції України в частині правосуддя та суміжних правових інститутів

Пр це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт президента України.

Робоча група з питань правосуддя та суміжних правових інститутів, яка працює в рамках Конституційної Комісії, підготувала проект змін до Конституції України в частині правосуддя та розпочала консультації з українськими та міжнародними експертами щодо зазначених напрацювань.

Як прокоментував Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України та Голова Робочої групи з питань правосуддя: "Спеціальна редакційна група, до складу якої увійшло 6 членів Конституційної Комісії, підготувала проект тексту змін до Основного закону, який був погоджений на останньому засіданні Робочої групи 7 липня 2015 року. Наразі ми проводимо консультації з експертами Венеціанської комісії та іншими міжнародними експертами та консультантами для підготовки остаточної пропозиції щодо проекту змін до Конституції в частині правосуддя до розгляду Конституційною Комісією".

Напрацьовані зміни передбачають зміну порядку формування та розширення повноважень Вищої ради юстиції для забезпечення незалежності суддівського корпусу від політичного впливу, призначення суддів виключно за результатами конкурсу, підвищення вимог щодо віку та професійного стажу кандидата на посаду судді, інші норми щодо посилення незалежності суддів судів загальної юрисдикції та Конституційного суду з одночасним спрощенням процедури притягнення судді до відповідальності (через запровадження інституту функціонального імунітету) у разі вчинення ним правопорушення.

Довідка.

Конституційну Комісію було створено Указом Президента України від 3 березня 2015 року № 119. Конституційна комісія є спеціальним допоміжним органом при Президентові України, яка наразі працює у складі трьох робочих груп, що розробляють зміни до Конституції України за пріоритетними напрямами реформування - децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов'язків людини та громадянина.
Зміни до Основного закону в частині децентралізації влади були затверджені на пленарному засіданні Конституційної Комісії 26 червня 2015 року.

Президент України Петро Порошенко 1 липня 2015 року вніс до парламенту проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)", який було зареєстровано у Верховній Раді за номером 2217а.
Венеціанська комісія під час останньої пленарної сесії схвалила надання суддям виключно функціонального імунітету (щодо притягнення до відповідальності за дії, вчинені у процесі виконання суддівських функцій), а також передачі повноважень щодо позбавлення імунітету судді від Верховної Ради України до Вищої ради юстиції.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme