Найкращою моделлю на місцевих виборах є німецька, - Вадим Денисенко

Головним завданням зміни виборчої системи на місцевих виборах є не тільки запровадження відкритих списків та запобігання фальсифікаціям, але і її простота. Тому найкращою виглядає «німецька» модель проведення місцевих виборів

Як повідомляє depo.ua, про це під час прес-конференції заявив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко.

«Жодних сумнівів у тому, що новий закон буде ухвалено до початку виборчої кампанії, немає. Але треба пояснити деякі міфологічні моменти. Ми всі як мантру повторюємо, що нам треба зробити відкриті списки. Насправді, це лише елемент закону і технічне завдання. Єдина і головна задача полягає у тому, щоб вибори не були сфальсифікованими. Ми маємо не допустити підкупу виборців, і тут існує велика загроза. Вже зараз у деяких регіонах розгортаються певні технологічні штаби і багато хто в кулуарах говорить про майбутні спроби підкупу виборців», - зазначив він.

Другим важливим аспектом, за словами Вадима Денисенка, є простота виборчої моделі. «Ми можемо докорінно змінити виборчу систему, але ми маємо зробити її настільки простою, щоб не заплуталися виборці і виборчі дільничні комісії. Коли виборець приходить і бачить перед собою купу виборчих бюлетенів, а виборчій комісії доводиться рахувати не один, чи два бюлетенів, а 10-12, то це шлях до фальсифікацій та нерозуміння членами комісій, як має відбуватися підрахунок та процедура», - підкреслив народний депутат.

За його словами, коаліційна угода не розшифровує, якими саме мають бути відкриті списки. «Я можу відкрити секрет полішинеля: на сьогоднішній день окрім законопроекту Тимошенко, який не критикував лише лінивий - хоча самі представники «Батьківщини» заявляють, що подали цей законопроект, щоб прискорити процес написання закону - є спроби тюнюгувати діючий закон, який не є поганим. Існують дві моделі, які зараз активно розробляються депутатами: так звана «польська» модель (законопроект, який готує робоча група, що передбачає багатомандатну мажоритарну систему - Ред), а також так звана «німецька» модель» (проект закону, який готує народний депутат від «БПП» Руслан Князевич - Ред), - розповів Вадим Денисенко.

Втім, за словами депутата, коли у Польщі почали втілювати свою модель в життя, у них з'явилися  серйозні проблеми під час підрахунку голосів, бо не відбулося достатньої роз'яснювальної кампанії. «Я не говорю, що це погана модель, але у мене виникає багато запитань, чи встигнемо до виборчої кампанії провести роз'яснювальну роботу. Це - літо. І чи зможемо ми забезпечити роз'яснення найширшим масам виборців - це велике питання», - наголосив він.

«Водночас «німецька» модель - набагато простіша і легша для вжитку. Це - один бюлетень, і людина у ньому голосує і за партію, і за кандидата на мажоритарному окрузі. При підрахунку потім додається і партійна, і мажоритарна складова. В зал буде винесено як мінімум три законопроекти. Але вибір буде саме між цими двома моделями», - зазначив Денисенко.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня. За словами народних депутатів, новий закон «Про місцеві вибори» повинен бути ухвалений до кінця цієї сесії, яка завершується у липні.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme