Чи буде патруль "ДНР" ходити Маріуполем

Історія з демілітаризацією Широкиного викликала критику на адресу влади. Втім, варто враховувати, що цей крок дав необхідну для Києва паузу у військових діях на цьому напрямку для проведення ротації

Политический обозреватель, журналист отдела «Власть»
Чи буде патруль "ДНР" ходити Маріуполем…

Розмови про начебто відвід наших сил від Широкиного і здачу Маріуполя продовжує поширюватися Інтернетом. Тези про "зраду" заполонили сторінки представників "диванної сотні". До цього ж додалося повідомлення про те, що лінію розмежування разом патрулюватимуть як українські, так сепаратистські підрозділи. "Згідно з домовленостями, там будуть сумісно працювати міліцейські підрозділи - українські та ОРДО (окремі райони Донецької області, які підконтрольні бойовикам - Ред). Ми наполягаємо на тому, щоб цю територію контролювали підрозділи міліції України. Вони будуть озброєні пістолетами. Навіть автомати не матимуть. Вони будуть забезпечувати там порядок, охороняти місію ОБСЄ", - сказав генерал-майор ЗСУ Олександр Розмазнін. Що тут скажеш, ця новина - й справді виглядає неприємно. І вже дала можливість конспірологам ще більше активізувати "зрадницькі" роздуми.

Однак жоден з горе-експертів чомусь не поставив під сумнів реалістичність цього прожекту взагалі. Можна пригадати, як взимку лунали заяви про створення аналогічних патрулів. Тоді теж лунала критика про здачу національних інтересів. Тільки от вже півроку минуло, а про ці патрулі чомусь не чутно. Схоже, така ж доля очікує і "широкинські патрулі".  

У цілому, варто враховувати, що історія з Широкиним окрім політичної складової у вигляді заміни "політизованих" батальйонів "Азов" та "Донбас" на "аполітичних" морських піхотинців, має й суто військові моменти. Так, для проведення ротації мало бути забезпечено певне затишшя. І це стало можливо здійснити як раз за допомогою відповідних домовленостей з супротивником. Фактично виглядає це наступним чином: під Широкиним - затишшя, під Щастям та Авдієвкою - війна. В цей час з-під Широкиного було виведено бійців "Донбасу", а на їх місце заведені бійці морської пехоти.

Якщо б це була реальна "зрада", а не класичний "договорняк", який супроводжує будь-яку війну (як то обмін військовополонених чи тіл загиблих), вочевидь, біля Широкиного і далі б тривала тиша. Адже процес демілітаризації має початися тільки після того, як буде суворо дотримуватися режим припинення вогню. Тільки після цього в Широкино повинен розпочати роботу постійний пост ОБСЄ та спільного центру з контролю і координації.

Чи буде патруль "ДНР" ходити Маріуполем - фото 1

Але поки ні про яке припинення вогню мова наразі не йде. Вже на наступну ж ніч після ротації під Широкиним активізувалися бойові дії. У соцмережах знову залунали вже інші, але все такі ж панічні, заяви: мовляв, "Донбас" та "Азов" прибрали спеціально, щоб слабкі та не обстріляні морпехи не витримали, і, от вже й Маріуполь можна брати. Але ця теорія також розбивається об реальний стан справ. Якщо навіть вважати, що морпехі - слабші за добровольців, що не є правдою, то варто зрозуміти, що під Маріуполем стоїть ще дві повноцінні бригади - зокрема, мова йде про 79-ту окрему аеромобільну бригаду, яка стоїть у секторі "М" у повному складі, і є одним з найбільш матеріально забезпечених підроздів в Україні. Знову таки, якщо все ж відбудеться відведення техніки, то і тут, швидш за все, має місце "договорняк" - адже, техніка як і люди потребує ротації для ремонту.

Враховуючи нинішню ситуацію на цій частині фронту, схоже, що статус-кво "напівтиші" буде збережено. Зрозуміло, що при подібних маневрах домовленості з бойовиками - це великі ризики. Ясно, зараз можуть відбутися будь-які провокації. Але війна взагалі ризикована штука...

Читайте також: Жебрівський категорично спростував, що Широкине патрулюватиме "міліція "ДНР"

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme