Корбан намагається зберегти політичний вплив, але його тягне на дно репутація, - Карасьов

Розслідування діяльності Дніпропетровської облдержадміністрації в 2014-15 роках може призвести до небажаних наслідків для колишніх чиновників з команди Коломойського, які намагаються зберегти свій вплив в області

Про це заявив політолог Вадим Карасьов, коментуючи звернення Геннадія Корбана (колишнього зама губернатора Дніпропетровщини) до керівництва країни з критикою дій судової системи, передає depo.ua.

Очевидно, що однією з гучних справ, якими може займатися Антикорупційне бюро, потенційно є розслідування діяльності Дніпропетровської облдержадміністрації за часів Коломойського і Геннадія Корбана на посту заступника губернатора. І для того, щоб надати справі політичного забарвлення, Корбан намагається втягнути в цей процес Валентина Резніченка. Втягнути в ті політичні розборки, якими займалися в Дніпропетровську перед відставкою Коломойського. Однак ці спроби навряд чи будуть успішні через неоднозначну репутацію Корбана,
- заявив експерт.

Зокрема, Карасьов зазначив, що соратник Коломойського намагається втягнути нового губернатора Дніпропетровської області Валентина Резніченка в орбіту справи Ботвінова-Науменка, яка була розглянуто судом ще до призначення Резніченка головою ОДА наприкінці березня.

Як відомо, ще в період роботи Корбана в облдержадміністрації, 2 березня 2015 року Жовтневий суд Дніпропетровська, який очолює дядько ще одного заступника Коломойського - Святослава Олійника санкціонував затримання на 2 місяці екс-віце-губернатора Дніпропетровщини Ростислава Ботвінова і заступника голови облради Віктора Науменка. Однак, у зв'язку з відсутністю доказів їхньої участі в організації масових заворушень у січні 2014 року в Дніпропетровську, вже 11 березня 2015 Дніпропетровський апеляційний суд скасував рішення Жовтневого суду. Також був замінений суддя Жовтневого суду, який прийняв рішення щодо арешту, яке аж до орфографічних і стилістичних помилок копіює підготовлене прокуратурою рішення.

Резніченко був призначений на свою посаду пізніше - 25 березня.

17 квітня Корбан написав звернення до президента України Петра Порошенка, генпрокурора Віктора Шокіна, директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника і голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка щодо рішення Апеляційного суду, назвавши його "підривом залишків довіри до держави".

"Корбан намагається втягнути в ситуацію нового губернатора і команду президента, сподіваючись, що вони не будуть занурюватися з головою в цю справу і обмежаться лише політичними заявами. При цьому у нього залишаються свої важелі впливу і тиску, в тому числі, і на судову систему, через іншого члена команди Коломойського - заступника губернатора Святослава Олійника, який залишився на посаді", - сказав політолог.

Нагадаємо, 23 березня глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що Геннадія Корбана та Святослава Олійника допитали у справі про вбивство офіцера СБУ Дмитра Манзіка. Глава спецслужби повідомив про наявність доказів фінансування Дніпропетровською облдержадміністрацією злочинного угруповання, яке вбило Манзіка. Наливайченко також заявив про тиск, який Корбан і Олійник здійснювали на слідчі органи.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme