ТОП-5 комсомольців, які зробили кар'єру в незалежній Україні

96 років тому, 26 червня 1919 року у Києві розпочався I Всеукраїнський з'їзд комуністичних організацій робітничої молоді, на якому було створено Комсомол України

Политический обозреватель, журналист отдела «Власть»
ТОП-5 комсомольців, які зробили кар'єру…

Depo.ua пригадав, хто з керівництва цієї організації зараз знаходиться при владі в незалежній Україні.

Анатолій Матвієнко, перший секретар ЦК ЛКСМУ

Нинішній народний депутат від Блоку Петра Порошенка Анатолій Матвієнко за радянських часів встиг зробити шалену кар'єру у комсомолі, ставши останнім головою українського ЛКСМ. Після розвалу Радянського союзу Анатолій Сергійович зумів шість разів ставати народним депутатом України, незважаючи на те, що партія "Собор" абсолютно не представляє з себе реальну політичну силу. Також варто зазначити, що Матвієнко з 1996 по 1998 рік встиг побути головою пропрезидентської НДП, але потім пішов з цієї політисили.

Петро Симоненко, секретар ЦК ЛКСМУ

Багаторічний голова КПУ пройшов всі ступені комсомольських сходів, і з 1982 по 1988 рік був секретарем ЦК ЛКМСУ. Після цього він перейшов у "дорослу" компартію, у 1990 році ставши другим секретарем Донецького обкому КПУ. Починаючи з 1994 року він був незмінним народним депутатом, аж до осені 2014 року, коли КПУ не потрапила до Верховної Ради.

Втім, це не заважає Симоненку продовжувати робити різноманітні підлі речі по відношенню до України. Зокрема, він їздить Європою, намагаючись навішати там "локшину на вуха".

Микола Мартиненко, секретар Київського міського комітету ЛКСМУ

Народний депутат від "Народного Фронту" Микола Мартиненко на момент розпаду Радянського союзу був фактично головним комсомольцем Києва, але у 90-х роках переважно займався не політикою, а бізнесом. Проте починаючи з 1998 року Мартиненко - постійний учасник роботи Верховної Ради.

Мартиненка називають одним з найбільших спонсорів "Народного Фронту" і дуже близьким до Арсенія Яценюка. Протягом останніх чотирьох каденцій Микола Володимирович очолює паливний комітет.

Сергій Тігіпко, перший секретар Дніпропетровського обласного комітету ЛКСМУ

Дніпропетровський обком компартії з часів Брежнєва вважався чи не найпотужнішим в Україні. З дніпропетровського комсомолу виросла ціла плеяда українських політиків та олігархів. Тігіпко, який з 1989 по 1991 рік очолював дніпропетровський ЛКСМ, після цього став одним з великих бізнесменів, і був одним з співвласників "Приватбанку".

У політиці завжди відзначався всеїдністю: був віце-прем'єром у Лазаренка, міністром економіки у Ющенка, віце-прем'єром в уряді Азарова. Після Революції Гідності Тігіпко спробував пробитися у Верховну Раду, але подолати 5-відсотковий бар'єр "Сильній Україні" не вдалося.

Олександр Турчинов, завідувач відділу агітації і пропаганди Дніпропетровського обкому ЛКСМУ

"Кровавий пастор" 25 років тому був відповідальним за пропаганду в Дніпропетровській області. Цікаво, що саме Турчинов допоміг Тігіпку зайняти крісло першого секретаря обкому ЛКСМУ, а сам зайняв його місце у відділі пропаганди.

Після розвалу "совка" деякий час був радником Леоніда Кучми, коли той обіймав посаду прем'єр-міністра. У 1994 році створив партію "Громада" під Лазаренка, а у 1999 році вже під Тимошенко створив партію "Батьківщина". Втім, у 2014 році їх шлях з Юлією Володимирівною розійшлися, і Турчинов протягом трьох місяців був в.о. Президента до обрання Петра Порошенка головою держави. У грудні 2014 року після парламентських виборів Порошенко призначив його секретарем РНБО.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme