Кого звільнять через втечу Сергія Клюєва

Доводиться констатувати, що у керівництва кожного правоохоронного відомства країни є всі можливості сказати: "а я тут ні до чого"…

Кого звільнять через втечу Сергія Клюєва…

Півтора тижні непомітно промайнуло після "загадкового" зникнення Сергія Клюєва, але жодних кадрових висновків щодо того, хто ж все-таки винен у цій ганебній історії, зроблено так і не було. У кожного з фігурантів цієї історії - Генпрокуратури, МВС, СБУ і навіть у народних депутатів - є своя красива "відмазка".

Так, народні обранці успішно спихають з себе звинувачення щодо недостатньо суворого рішення по відношенню до Сергія Клюєва на Генеральну прокуратуру. Мовляв, це на Різницькій не схотіли подавати у ВР постанову про арешт нардепа. Інше питання - чи проголосувала б Рада за таке рішення, адже історія з регламентним комітетом показала всю складність ухвалення рішення про депутатську недоторканність. В будь-якому разі, історія не сприймає умовного способу...

Втім, у Генпрокуратури теж існують власні міркування з цього приводу. По-перше, стаття, за якою збиралися оголосити підозру Клюєву не мала таких серйозних наслідків як арешт, оскільки за часів Януковича вона була декриміналізована. А отже з якого-такого дива слідчій мав порушувати закон. По-друге, Сергій Клюєв, виявляється, втік ще до зняття з нього недоторканності в парламенті. Себто як можна було зупинити нардепа-втікача?

Тим паче щодо нього не можна було навіть ухвалити рішення про зовнішнє спостереження, адже це заборонено законом. Нардепи у нас в країні не лише недоторкані, але й неспостережені. В цілому, і тут є логічне зерно. Будь-який прокурор, який вирішив би санкціонувати таке рішення, сам потрапив під кримінальне провадження.

Залишаються СБУ та МВС. Аргументи останніх дуже прості: як тільки з нетрів ГПУ з'явилася постанова про розшук Клюєва, її одразу виставили на сайт. Втім, мало кого в міліції турбував сам факт того, що розшук Сергія Клюєва - це чистий фарс, оскільки рішення про арешт від Верховної Ради так і не надійшло, а отже на фотографію Клюєва-молодшого на сайті МВС можна було б хіба що тикати пальцем. Більш серйозних наслідків від заяви про розшук годі й сподіватися.

З СБУ трохи складніше. "Завдячуючи" заяві заступника голови СБУ Василя Вовка про те, що інформація про розшук Сергія Клюєва є технічною помилкою, "контора" стала мало не "цапом-відбувайлом" у всій цій історії. Але потім виявилося, що Вовк просто щось прогледів, і саме СБУ направила своїм колегам у МВС "рознарядку" на об'яву про розшук нардепа-втікача. Отже й з "орлів Наливайченка" теж нічого не візьмеш.

В результаті, ми маємо унікальну ситуацію: Клюєв втік, і за деякими даними вже понад тиждень перебуває десь у Росії, ігноруючи всі заяви та звернення правоохоронних органів на свою адресу. У свою чергу, причепитися до когось з керівників силових органів теж не виходить: всі вони діяли виключно за буквою закону. Про дух - промовчимо. У всій цій анекдотичній ситуації, по суті, немає "крайнього": кожен з фігурантів цієї історії може перевести "стрілки" на своїх колег по цеху, а ті - на інших колег. І так - по колу.

Вочевидь, окрім заяв з боку політиків, які звинувачуватимуть, або, навпаки, підіграватимуть, тому чи іншому силовому відомству, ця "карусель" ні до чого не призведе. Ще кілька скандалів та заяв щодо того, що Шокін (Аваков, Наливайченко) винуваті у втечі Клюєва - і тема почне поступово затихати...

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme