В Україні підрахували, хто найбільш вразливий до путінської пропаганди

Російській пропаганді найбільш схильні довіряти мешканці Сходу України, а от стать і освіта суттєво не впливають на сприйняття громадянами пропаганди

Такі результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), повідомляє Крим "Реалії", передає depo.ua.

Дослідження показало, що середнє значення індексу результативності російської пропаганди (РРП) по Україні дорівнює 26 зі 100.

Найбільше вірять у російську пропаганду жителі Донецької (РРП - 50), Харківської (РРП - 50) та Одеської (РРП - 42) областей, найменше - мешканці Івано-Франківської (РРП - 6), Львівської (РРП - 8) та Волинської (РРП - 9) областей.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто пояснив, що індекс вивели, оцінивши, наскільки людина згодна з найпоширенішими пропагандистських тезами.

"Є такий псевдологічний ланцюжок, який полягає в тому, що Майдан був організований американцями разом із націоналістами, в результаті Майдану до влади прийшли націоналісти, що загрожують російськомовному населенню України, Крим та Схід України були в небезпеці, Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незалежності і гарантій безпеки, націоналісти, що незаконно прийшли до влади, почали війну зі своїм народом", - розповів про предмет дослідження Паніотто.

Соціологи дійшли висновків про фактори, які впливають на сприйняття громадянами України російської пропаганди, опитавши понад дві тисячі респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України, окрім Криму, проте з урахуванням окупованих територій Донбасу. Зокрема, результати свідчать, що істотних відмінностей за статтю і віком немає: жінки (РРП - 28) трохи більше схильні до впливу російської пропаганди, ніж чоловіки (РРП - 25), а люди старші за 70 років (РРП - 29) дещо більше схильні до впливу ніж у середньому по Україні (РРП - 26).

Освіта теж не має суттєвого впливу: особи з вищою освітою (РРП-24) трохи менше зазнають впливу пропаганди, ніж в середньому по Україні (РРП - 26). Слід враховувати, що кореляція за цими параметрами є незначною.

"Ми говоримо, що люди з вищою освітою будуть більш критично ставитись до інформації, раціонально зважувати аргументи. Насправді, ситуація трохи складніша, тому розраховувати наперед на раціональність людей, які будуть самі розбиратись і докопуватись - теж є трохи перебільшенням", - зауважив експерт КМІС Антон Грушецький.

Загалом, за результати опитування КМІС, російським медіа в Україні повністю не довіряють - 59,8%, скоріше не довіряють - 20,6%, скоріше довіряють - 5,8% та повністю не довіряють - 3,1%, вагаються - 10,7% українців.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme