Голландський референдум запустить процес виходу з ЄС ключових країн, - The Times

Референдум в Нідерландах може вплинути на результат референдуму в Великобританії про вихід з ЄС, тим самим запустивши процес виходу з ЄС ключових країн

Про це на сторінках The Times пише британський оглядач Роджер Бойз, який додає, що з такої точки зору нідерландське голосування здається проміжним подією, передає depo.ua.

Уряд в Амстердамі під тиском євроскептиків шукає підтримки населення в ратифікації угоди між ЄС і Києвом. Це та сама угода, яка спричинила масові протести в Україні, коли президент Віктор Янукович відмовився її підписувати. Це те ж угоду, через якого Володимир Путін наказав окупувати український Крим і дестабілізувати Донбас, сподіваючись, що ЄС не захоче нічого підписувати з країною, в якій йде війна.

Однак асоціацію з Україною ратифікували всі країни ЄС окрім Нідерландів, згода яких потрібна для повноцінної імплементації документа. Теоретично, Амстердам може проігнорувати результати референдуму, оскільки він має консультативний характер. Але, на думку оглядача, на практиці йому доведеться переглянути рішення.
Бойз зазначає, що частково референдум стосується питання підтримки населенням подальшого розширення Євросоюзу на схід в той час, як російський президент готовий відправляти танки в сусідні країни. А частково він стосується розчарування, яке з'явилося після 2005 року, коли голландці заблокували прийняття конституції ЄС. Згодом цей документ все одно проштовхнули під назвою "Лісабонський договір". І ті, хто виступав проти подальшого зближення, відчувають себе зараз так, ніби колись їх сильно обдурили.

Ще один аргумент супротивників угоди ЄС з Україною полягає в невиправданому страху перед гастарбайтерами з України, хоча угода про асоціацію не дозволяє українцям працювати в країнах союзу без відкриття необхідних віз. На страху перед імміграцією грають право-радикальні євроскептики, такі як Гєєрт Вілдерс з "Партії свободи", який розраховує, що так можна послабити нідерландське уряд і зміцнити власні політичні позиції.

А надихнувши своїм референдумом британців проголосувати за вихід з ЄС, можна почати готувати голосування за виключення з об'єднання Нідерландів. "Це нічний кошмар для Євросоюзу. Бенілюкс сформувався навіть раніше, ніж Європейське співтовариство вугілля і сталі. Разом з Німеччиною і Францією країни Бенілюксу були головним рушієм європейської інтеграції. До цього вважалося, що ймовірний розпад Європи почнеться з периферії, наприклад з виходу Греції", - пише Бойз.

Він додає, що для українців відповідь "ні" в Нідерландах теж не обіцяє нічого хорошого. Якщо вони не отримають європейську перспективу і поштовх до модернізації, розвитку своєї країни, тоді Путін швидко заповнить цей вакуум. Тільки Євросоюз може направити Київ рухатися в напрямку нових екологічних, політичних стандартів і ефективного управління. Все це відбувається тоді, коли президент Росії застосовує грубу силу для того, щоб зупинити розвиток України і можливе подальше розширення ЄС.

Нагадаємо, як свідчать дані екзит-полу, проти угоди про асоціацію проголосувало 64% виборців. За останніми даними, явка на референдумі склала 32%.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme