Геращенко про майбутнє головування Австрії в ОБСЄ: Там працює потужне проросійське лобі

Головування Австрії в ОБСЄ може принести українській дипломатії ряд труднощів, бо в цій країні працює потужне проросійське лобі

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, передає depo.ua.

"З січня 2017 року Австрія головує в ОБСЄ. В цій країні чимало політиків виступають за послаблення чи зняття санкцій проти Росії, виголошуючи при цьому наступні аргументи: в нас немає сумнівів щодо російського впливу на конфлікт на Донбасі, ми засуджуємо анексію Криму, але ж санкції не спрацювали, не зупинили війну, тому ці аргументи не працюють, потрібно шукати нові способи умиротворення - домовляння з Москвою.

В Австрії працює потужне проросійське лобі , тут тиняється і чимало екс-регіоналів та регіоналок, які не втрачають жодної можливості напакостити Україні. Тому віденський напрямок у нашій міжнародній політиці потребує посиленої уваги", - зазначила Геращенко.

Вона також поділилася підсумками своєї зустрічі з другим президентом Національної Ради К. Копфом та членами комітету закордонних справ австрійського парламенту.

"Говорили і про двосторонній міжпарламентський діалог, і про необхідність продовження політики санкцій як єдиної стримуючої. Детально розповіла колегам про невиконання Мінських угод Росією і бойовиками, про погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Поінформувала колег, що український парламент вважає нелегітимною новообрану Думу Росії, яку "обирали " в тому числі і в окупованому Криму. Ми не визнаємо повноважень делегацій цієї Думи в усіх міжпарламентських асамблеях і вважаємо, що це буде час істини і для інших парламентських делегацій: чи готові вони гратися в російські сценарії повзучої, поступової легітимізації анексії Криму через визнання виборів. Україна - не готова! Розповіла про безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі, про перешкоди у звільненні заручників", - зазначила віце-спікер.

Геращенко також зустрілася з Генсеком ОБСЄ Заньєром.

"Ми занепокоєні систематичним недопуском місії СММ ОБСЄ на окуповані території. Говорили про роботу Мінських груп і безпекову та гуманітарну ситуацію. В контексті домовленостей про відведення живої сили на трьох визначених ділянках фронту особливу вагу має повноцінний, а не для галочки моніторинг СММ ОБСЄ ситуації в Золотому, Станиці Луганській і Петровському. І нас дуже тривожить недопуск бойовиками місії на певні ділянки, адже СММ має працювати там 24 години на добу щодня, а не короткими наскоками-наїздами. Я поінформувала генсека ОБСЄ, що місцеве населення в Станиці Луганській і Золотому стривожені відводом українських військових, яких люди сприймають як свій єдиний захист. І в цій ситуації ще більш принципового значення набуває повноцінна і віддана робота СММ ОБСЄ, яка повинна мати доступ до всієї території конфлікту і чітко фіксувати в звітах та оприлюднювати всі факти порушень режиму тиші, всі факти недопуск у на ті чи інші території, всі факти агресії і блокування роботи", - зазначила Геращенко.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme